artykuł partnerski

Jeśli szukasz sprawdzonej koncepcji na biznes w branży fitness, to warto zainteresować się koncepcją studiów butikowych. Z powodzeniem działają one na Zachodzie, a wkrótce ten trend wkroczy również do Polski. Jakie koncepcje treningowe oraz jaki sprzęt wykorzystują kluby butikowe, które z powodzeniem działają na rynku? Przedstawiamy 5 inspiracji.

The Engine Room

Nowoczesne studio butikowe zaprojektowane przez jedno z najlepszych londyńskich studiów architektonicznych Bergmna Interiors. Nowe miejsce na mapie Londynu cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród osób początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. W studiu organizowane są kameralne treningi grupowe skupiające się na poprawie siły i wytrzymałości ćwiczących za pomocą ćwiczeń na wioślarzach oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych z własnym ciężarem ciała czy różnymi akcesoriami. Oparte na treningu na urządzeniach Skillrow, czyli ergometrach wioślarskich Technogym.

Engine Room

1 Rebel

Studio butikowe 1 Rebel inspirowane jest jego bogatą kulturowo lokalizacją, w otoczeniu słynnych na całym świecie miejsc, takich jak Tate Modern i Globe Theatre. Butik jest połączeniem krótkiego, efektywnego treningu wraz z nowoczesną technologią. Koncept opiera się na dwóch typach urządzeń – bieżniach Skillrun Technogym, dających wyjątkowe możliwości treningowe oraz na rowerach do treningu grupowego Group Cycle Technogym. Podczas treningu grupowego na bieżąco wyświetlane są wyniki wszystkich osób, co dodatkowo motywuje ćwiczących do większego wysiłku.

Digme Fitness

Digme Fitness

W prostocie tkwi siła – na tym założeniu został oparty koncept prężnie rozwijającego się butiku Digme Fitness. Kluby obecne są już w kilku prestiżowych lokalizacjach, takich jak Oxford, Moorgate czy Richmond. Koncept studia skupia się na dwóch modelach treningu – treningu interwałowym HIIT oraz treningu na rowerach Group Cycle Technogym, wyróżniając się tym na zatłoczonym rynku klubów fitness.

Engine Room

Sweat and Tonic

Sweat and Tonic to studio butikowe, które jest połączeniem tradycji i nowoczesności. Zlokalizowane w Toronto, studio zostało otwarte w historycznym coctail barze zbudowanym w 1899r. Klub utrzymany jest w takiej samej atmosferze i designie jak pierwotny budynek, oferując przy tym 3 piętra dedykowane różnym formom treningu oraz parter, gdzie pierwotnie mieścił się coctail bar, a obecnie goście mogą się zrelaksować i zjeść zdrowy posiłek po ćwiczeniach.

Sweat and Tonic

SWEAT!

Olbrzymia powierzchnia 17 tysięcy metrów kwadratowych i maksimum możliwości treningowych – to stwierdzenia, które idealnie opisują studio SWEAT! W studiu tym można znaleźć nowoczesną strefę cardio, treningu siłowego, strefę funkcjonalną czy przestrzeń do treningu grupowego na rowerach. To, co wyróżnia butik, to połączenie urządzeń z nowoczesnymi technologiami. Urządzenia podłączone są do dużych ekranów, na których wyświetlane są na bieżąco wyniki każdego uczestnika treningu, co przekłada się większą motywację do ćwiczeń i rywalizację między klubowiczami.

***

Jeśli myślisz o otwarciu butikowego studia fitness, ale nie wiesz, jak to zrobić, skontaktuj się z nami:

ITP S.A. – oficjalny przedstawiciel marki TECHNOGYM w Polsce

Tel. 781 212 321

Email: technogym@itpsa.pl

Więcej na www.technogympolska.pl

Polecamy także:

TECHNOGYM partnerem Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020