Rozmawiamy z Bartłomiejem Stankiem, twórcą i właścicielem Studio Synergy (działającego od 2015 r.), oraz niestrudzonym propagatorem treningu EMS w Polsce.

Studio Synergy we wrześniu było wystawcą  na targach FIWE w Warszawie, gdzie zaprezentowało  ofertę franczyzy. Spotkała się z dużym zainteresowaniem….

B.S: Studio Synergy było jedynym konceptem franczyzowym na targach FIWE, współpracującym z producentem systemów EMS, miha bodytec®. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, tak pozytywnym odbiorem naszego projektu przez uczestników targów. Udało nam się zrealizować nasze założenia, jeśli chodzi o potencjalnych zainteresowanych konceptem, już w pierwszy dzień targów. Utwierdziliśmy się także w przekonaniu, że nasz konsekwentnie prowadzony, spójny branding, w połączeniu z dużym doświadczeniem w EMS, jest rozpoznawalny i pozytywnie odbierany na terenie całego kraju. Mieliśmy także okazje zaprezentować nasz koncept podczas wystąpienia w specjalnej strefie EMS.

Jako właściciel najdłużej działającej sieci treningu EMS, masz ogromne doświadczenie w tym segmencie, jakiej rady udzieliłbyś inwestorom, rozważającym otwarcie studia EMS?

B.S.: Przede wszystkim inwestorzy muszą zdać sobie sprawę z faktu, że skuteczne prowadzenie studia EMS, to nie tylko wysokiej jakości trening i znakomita obsługa klienta, ale także szereg odpowiednich procesów, które należy wdrożyć, aby studio było rentowne. Podczas targów FIWE w Warszawie rozmawialiśmy z kilkoma inwestorami, którzy myślą o otwarciu własnego studia lub poczynili już pierwsze kroki, jak remontowanie wynajętego lokalu pod studio EMS. Każdy z nich już na etapie projektowania studia popełnił strategiczne i nieodwracalne błędy w strukturze. Nie są jasne także procedury i standardy prowadzenia treningów, oferta cenowa dopasowana do określonej grupy docelowej, sposób obsługi klienta, czy raportowanie wyników studia. W naszym koncepcie inwestor otrzymuje sprawdzony i gotowy produkt, poparty latami doświadczeń, w postaci procesów i procedur, które należy wdrożyć, aby osiągnąć w 100% rentowne studio.

Ty i Twoja kadra jesteście obecni na najważniejszych wydarzeniach edukacyjnych EMS i branżowych, czy to nieustające podnoszenie kwalifikacji To twoim zdaniem jeden z kluczy do sukcesu w branży EMS?

B.S.: Szkolenia są ważne i miha bodytec® jako dystrybutor umożliwia uczestnictwo w różnych wydarzeniach edukacyjnych związanych z EMS. Samo uczestnictwo w szkoleniach jednak nie daje gwarancji sukcesu. Często obserwujemy, jak osoby na szkoleniach pytają nas w kuluarach, jak prowadzić studio EMS. Aby notować progres, należy z każdego wydarzenia wyciągnąć pewne elementy, które odpowiednio dopasowujemy do własnego konceptu, następnie testujemy i mierzymy efekt różnych rozwiązań. To jest ciężka praca, którą nasza kadra zarządzająca od kilku lat konsekwentnie wykonuje. Sprawdzone przez lata rozwiązania związane z obsługą klienta, treningiem, zarządzaniem oraz sprzedażą proponujemy naszym franczyzobiorcom. Dzięki nim nasi franczyzobiorcy mogą liczyć na szybki zwrot z inwestycji i myśleć o otwarciu kolejnych studiów w naszej strukturze.

Obecnie działają 4 studia Synergy w Krakowie, który stał się nieformalną stolicą treningu EMS. Jak myślisz dlaczego akurat w Krakowie trening EMS jest tak popularny?

B.S:. To prawda, że w Krakowie jest kilkakrotnie więcej studiów EMS niż w innych, dużych miastach Polski. Gdy otwieraliśmy w Krakowie pierwsze, profesjonalne studia z dwoma maszynami miha bodytec® trening EMS nie był jeszcze nikomu znany. Teraz nasza marka jest rozpoznawalna w województwie małopolskim, a standardy i procedury są na zupełnie innym poziomie, niż kiedyś. Jedną z naszych wartości jest bycie unikatowym, przez co staramy się wdrażać własne, autorskie rozwiązania. Dlatego możemy powiedzieć, że w jakimś stopniu wyznaczamy trendy na rynku EMS w Polsce.

Co oferujecie potencjalnym franczyzobiorcom?

B.S.: Zakres pomocy, którą oferujemy jest bardzo szeroki. Dzielimy to na dwa etapy. Przed i po otwarciu studia. Przed otwarciem pomagamy w znalezieniu lokalizacji, dokładnie ją badamy pod kątem grupy docelowej oraz aspektów technicznych lokalu. Następnie zaczynamy tworzyć lokal według naszego konceptu, korzystając z usług naszych dostawców otrzymujemy wszystkie elementy studia w preferencyjnych cenach. Dostarczamy rozwiązania informatyczne, płatnicze, prawne oraz przede wszystkim procedury dotyczące treningu, sprzedaży i obsługi klienta, które należy wdrożyć, aby osiągnąć sukces. Franczyzobiorca oraz jego pracownicy przechodzą dokładne i kompletne szkolenie. Właściciel studia musi być wyszkolony w 100% pod kątem wszystkich aspektów. Franczyzobiorca otrzymuje także pełne wsparcie po otwarciu studia. Pomoc opiekuna franczyzowego, audyty, zebrania franczyzobiorców, to tylko część elementów. Jest nim także wsparcie marketingowe i prowadzenie kampanii przez centralę w social mediach w sposób spójny, przemyślany, ale przede wszystkim dopasowany do naszej konkretnej grupy docelowej.

Dlaczego warto zainwestować w EMS?

B.S .:Jest kilka czynników, które przemawiają za zainwestowaniem w własne studio w koncepcie Synergy. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą w tym biznesie jest know-how, procedury i procesy, które sami tworzymy już od prawie 5 lat. Każdy, najdrobniejszy element w naszych studiach jest dokładnie przemyślamy i ma swoje uzasadnienie. Kolejnym aspektem jest niska kwota inwestycji w porównaniu z klasycznymi klubami fitness. Działając według naszych standardów możemy spodziewać się zwrotu z inwestycji w czasie od 12 do 18 miesięcy. Kolejnym atutem jest model butikowego studia, który jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów fitness, a także sama, innowacyjna metoda EMS, która rozwija się w zawrotnym tempie.

Jakie są plany Synergy na najbliższą przyszłość?

B.S .:Naszą wizją jest bycie najbardziej rozpoznawalnym konceptem franczyzowym branży EMS w Europie Środkowo-Wschodniej. To wizja długoterminowa, ale wierzymy, że konsekwentnie realizując nasze założenia jesteśmy w stanie osiągnąć nasz cel. Na ten moment prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma, dużymi miastami w Polsce. Jesteśmy pewni, że nasz dopracowany koncept osiągnie sukces.

Zapraszamy do kontaktu

Studio Synergy Franchise

ul. Kielecka 1/1

31-526 Kraków

studiosynergy.pl/franczyza

franczyza@studiosynergy.pl

tel. 514 514 179

Maciej Wolny, miha bodytec Poland Official Distributor

maciej.wolny@miha-bodytec.pl
+48 533 335 553

www.miha-bodytec.pl

www.facebook.com/mihabodytecPolska/


www.instagram.com/mihabodytec_poland/

Polecamy także:

400 treningów miesięcznie we wrocławskim studiu EMS – Bodytech.pl . Jak to się robi?