Drodzy Państwo, redakcja Portalu miała przyjemność porozmawiać z twórcą studia Transformers, który opowiedział jak to miejsce powstało, jakie miało początki i jak się rozwijało. Zapraszamy na wypowiedź Tobiasza Dziurdziewskiego.

Odkąd pamiętam towarzyszyła mi pasja do sportu. Z tej pasji zrodziło się marzenie. Tym marzeniem było stworzenie miejsca kameralnego, towarzyskiego, gdzie każdy czuł by się swobodnie. Takiego, gdzie troski dnia codziennego zeszłyby na drugi plan. Miejsca w którym profesjonalizm będzie na najwyższym poziomie. Teraz mogę powiedzieć, że efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwana.

Nad projektem Studia Transformers myślałem długi czas. Począwszy od nazwy, poprzez wygląd, kończąc na tym, jak cały system treningowy powinien działać. Na pewno innowacją jest to, że treningi odbywają się z różnymi trenerami, którzy prowadzą je według planu stworzonego na pierwszym spotkaniu z klientem, który jasno określa jaki cel chce osiągnąć. Na tym spotkaniu dowiadujemy się także o preferencjach żywieniowych klienta, o jego aktywności fizycznej, a także o dolegliwościach bólowych czy przebytych kontuzjach.

Każdy z klientów jest pod pełną opieką. Nasze studio ma możliwość przygotowania indywidualnej diety, posiada również gabinet fizjoterapii oraz trenerów, którzy mają doświadczenie w przeprowadzeniu treningu medycznego, gdy jest taka potrzeba. Osoba w każdym wieku znajdzie u nas coś dla siebie. W naszej ofercie klient znajdzie treningi ogólnorozwojowe, siłowe, biegowe, piłkarskie, bokserskie, treningi na najbardziej nowoczesnym urządzeniu jakim jest EMS, dla najbardziej wymagających osób, które cenią sobie czas.

Wbrew pozorom naszymi klientami są również najmłodsi, dzieci w wieku 6-12 lat, które mogą skorzystać z treningów piłkarskich, bokserskich lub poruszać się w formie gier i zabaw. Nasza oferta jest naprawdę szeroka. Zajmujemy się również kobietami podczas ciąży jak i po niej, aby kobieta w jak najlepszym dla niej tempie mogła wrócić do figury z przed ciąży.

Na samym początku sam przeprowadzałem treningi z dwoma innymi trenerami. Byłem recepcją, menagerem, marketingowcem i szefem w jednym. Na chwilę obecną w Studio pracuje 12 trenerów, dwie recepcjonistki, jeden fizjoterapeuta. Obsługujemy 250 klientów. Dziś mogę śmiało mówić o lojalności klienta, ponieważ są u nas osoby, które trenują od samego początku powstania studia tj. 6 lat. Idą za tym atmosfera jaka u nas panuje oraz profesjonalizm, który przekłada się na widoczne efekty klientów, które chcieli osiągnąć.

Transformers stało się społecznością, która jest efektem zamierzonych działań. Staramy się w każdy możliwy sposób zintegrować ze sobą osoby, które u nas ćwiczą. Jednym z tych działań jest zamknięta grupa na Facebooku, na której nasi klienci znajdą codzienną dawkę motywacji ale także mogą motywować się między sobą. Organizowane są całoroczne wyjazdy na narty, kajaki, biegi przełajowe, tematyczne urodziny Transformers oraz Wigilia Transformersów, która jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem. Widząc, że to działa, klienci są zadowoleni i z ogromnym zapałem oczekują kolejnych spotkań. Chciałem pójść o krok dalej.

Marzyłem o stworzeniu wydarzenia, które nie będzie tylko dostępne dla naszych klientów, ale także dla lokalnej społeczności, która chciałaby aktywnie spędzić czas. Tak zrodził się pomysł biegu z przeszkodami Tortura, który stał się kultowym biegiem w naszym mieście. Nie pojawiają się na nim tylko Leszczynianie, ale ludzie z całej Polski. Zawodowi sportowcy, osoby które chcą sprawdzić swoje siły, niektórzy przychodzą aby dobrze się bawić, bądź spędzić czas z rodziną. W tym roku odbywa się już III edycja tego biegu.


Jak już wcześniej wspomniałem, mamy ogromną ilość trenujących osób i trenerów. Aby wszystko sprawnie działało, potrzebowałem systemu, który wiele rzeczy zrobi sam. Wiele programów, które są dostępne na rynku, są przeznaczone dla siłowni. Nie spełniały one moich oczekiwań, więc postanowiłem, że musimy go stworzyć sami, aby w pełni odpowiadał on naszym potrzebom. Tak powstał PTsystem, z którego korzystają już inne studia treningów personalnych. System ma możliwość ustawienia stałej rezerwacji na miesiąc, bądź do końca trwania karnetu danej osoby. Bardzo ułatwia nam to pracę, ponieważ grono naszych klientów preferuje, te same dni i godziny treningów.

Dzięki tej funkcji klient ma zawsze zapewnioną stałą godzinę treningu, a my nie musimy poświęcać czasu, aby zapisywać go z tygodnia na tydzień. Inną bardzo ważną funkcją jest to, że w każdy piątek o godzinie 18, klient otrzymuje powiadomienie o treningach nadchodzących w przyszłym tygodniu. System również wysyła powiadomienie o kolejnej zbliżającej się płatności. Ponadto, każda z osób trenujących, ma możliwość zalogowania się do tego systemu, może w ten sposób śledzić swoją aktywność ora monitorować płatności.

Administratorzy mają również wgląd do szeregu wykresów generowanych przez system, takich jak ilość odwołanych treningów w danym okresie czasu, ilość płatności czy nieobecności klientów. Ta nieobecność klientów również może zostać w systemie zapisana, przez co system nie pozwoli zapisać treningu w czasie trwania nieobecności klienta. Dzięki PTsystem, czas przygotowywania grafiku skrócił się z 4 do 2 dni.

Niezmiernie cieszę się z faktu, że praca moja i mojego zespołu, jest doceniana w branży fitness. Świadczy o tym szereg nagród, które zdobyliśmy ciężką pracą oraz zaangażowaniem. Oto niektóre z nich:

  • W roku 2018 zdobyliśmy II miejsce na najlepsze studio treningu personalnego w Polsce magazynu Body Life
  • I najlepsze Studio Fitness w Wielkopolsce wg. Głosu Wielkopolskiego.

Moje osobiste nagrody to:

  • I miejsce na najlepszego trenera personalnego w Lesznie wg Głosu Wielkopolskiego
  • III miejsce na najlepszego trenera personalnego w Wielkopolsce wg Głosu Wielkopolskiego
  • W tym roku z dumą postawiłem statuetkę, na której widnieje napis, Najskuteczniejszy Manager 2019 roku Branży Fitness.

Myślę, że warto ciężko pracować i iść za ciosem, aby spełniać swoje marzenia. Profesjonalizm nie jest dziełem przypadku. To pasja rodzi profesjonalizm. Zaangażowanie, skrupulatne dążenie do celu, ale także odwaga w podjęciu ryzyka, żeby spełnić swoje marzenia sprawi, że widok z drugiej strony zapiera dech w piersiach.

Polecamy także:

O’Donnell O’Neill stworzyła wysokiej klasy design dla butikowej siłowni w Dublinie