Electrovit– nawadnia-smakuje-musuje

Intensywny wysiłek fizyczny może przyczynić się do utraty elektrolitów będących integralną częścią płynów ustrojowych naszego ciała. Należy mieć także przy tym na uwadze fakt, że każda nadmierna utrata wody przez organizm może skutkować niedoborem elektrolitów i zachwianiem równowagi wodno elektrolitowej. Stąd też koniecznie trzeba zadbać o uzupełnienie, aby w konsekwencji nie doprowadzić do nieprzyjemnych objawów towarzyszących odwodnieniu (zawroty głowy, skurcze mięśni, osłabienia, omdlenia, senność).

ElectroVit marki Activlab Pharma jest produktem uzupełniającym płyny i elektrolity. ElectroVit posiada kompletny skład elektrolitów, których potrzebuje organizm (potas, magnez, chlorek, wapń, sód):

  • Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowo-mięśniowego z uwagi na to, ze bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych.
  • Magnez przyczynia si do prawidłowego metabolizmu energetycznego, zmniejszenia uczucia zmęczenia oraz pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.
  • Chlorek jest podstawowym elektrolitem anionowym.
  • Wapń pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego.
  • Sód reguluje gospodarkę wodną ciała.

Suplement diety ElectroVit ma rewelacyjny, orzeźwiający smak pomarańczowy. Kompozycja smakowa została starannie opracowana w laboratorium sensorycznym. Produkt dostępny jest w wygodnej formie tabletek musujących umieszczonych w plastikowej tubie. Tak praktyczne rozwiązanie sprawia, że ElectroVit można mieć zawsze pod ręką (niezależnie od tego czy jest się w domu, w podróży czy na treningu). Świetna rozpuszczalność, a przy tym kompleksowy skład sprawia, że jest to preparat po który sięga się również dla zachowania właściwego poziomu energii.

Zalecane dzienne spożycie to 2- 4 tabletki. Tabletki należy rozpuszczać w 200 ml zimnej wody.

Szczególnie przy dużych upałach i tym samym zwiększonej potliwości (przede wszystkim w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej) trzeba mieć świadomość, że ryzyko utraty cennych dla organizmu elektrolitów jest znacznie większe, dlatego też istotne jest aby optymalnie zadbać o ich prawidłowe uzupełnienie. ElectroVit marki Activlab Pharma w swojej kompozycji zawiera składniki, które pomagają w utrzymywaniu równowagi elektrolitowej (magnez) i kwasowo- zawodowej (wodorowęglan potasu, węglan wapnia i węglan magnezu).

Preparat został wyróżniony w styczniu 2017 przez ekspertów- Nagrodą Profesorów Farmacji.

Jako nowość, do oferty został wprowadzony również ElectroVit Woda kokosowa. W kompozycji preparatu znajduje się koncentrat wody kokosowej CocoMineral®. Produkt nie zawiera cukru. Woda kokosowa to orzeźwiający napój z wnętrza kokosa. Jest ona niezwykle bogatym źródłem substancji odżywczych, witamin i minerałów. Elektrolity zawarte w wodzie kokosowej pod względem składu przypominają ludzkie osocze, dlatego płyn ten doskonale nawadnia i gasi pragnienie.

ElectroVit Woda kokosowa ma szczególne zastosowanie jako suplementacja diety w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na składniki produktu, w tym: sód, potas, chlorek, wapń i magnez. Może ona nastąpić w rezultacie zwiększonego wysiłku fizycznego, obfitego pocenia, gorączki.

Źródło: Artykuł sponsorowany