Drodzy Państwo, zapraszamy na rozmowę z Panią Marią Skwarek z firmy Gymtec Labs. Poznamy specyfikę firmy, suplementy znajdujące się w ofercie oraz plany na rozwój.

Pani Mario, proszę przedstawić Państwa firmę. Kiedy powstał pomysł, kto ją założył?

Firma Gymtec Labs powstała właściwie rok temu. Swój debiut mieliśmy na Targach ESP w Gdańsku. Od tamtej pory dynamicznie się rozwijamy, pozyskujemy nowych klientów oraz wprowadzamy na rynek nowe produkty. Filozofią naszej marki jest wprowadzanie produktów z dobrym składem.

Czym charakteryzuje się Państwa firma? Jaki asortyment macie w ofercie?

Gymtec Labs to przede wszystkim zdrowe podejście do suplementacji. Chcemy, aby nasi klienci dbali nie tylko o swoją kondycję fizyczną ale również o zdrowie. W ofercie firmy są suplementy dla sportowców marki Gymtec Labs, nie zawierające kontrowersyjnych słodzików ani szkodliwych barwników.

Czy w asortymencie posiadają Państwo również suplementy dla wegetarian i wegan?

Obecnie nasze BCAA jest produktem wegańskim. Pracujemy także nad różnymi nowymi produktami, w tym dla wegetarian i wegan. Wkrótce będziemy mieli więcej tego typu produktów w swoim asortymencie.

Jakie innowacje, nowości wprowadzili Państwo w ostatnim czasie?

Wszystkie produkty marki Gymtec Labs są innowacyjne w skali co najmniej europejskiej. Przed opracowywaniem produktów stworzyliśmy listę słabych i mocnych stron różnych produktów występujących na rynku i stworzyliśmy innowacje w różnych obszarach produktów.
Niektóre innowacje marki Gymtec Labs:

  • słodziki pochodzenia naturalnego – stewia i erytytol, bez użycia kontrowersyjnych (czasem opisywanych jako szkodliwe) słodzików,
  • barwniki pochodzenia naturalnego – np. koncentrat czarnej marchwii, buraka, chlorofile, etc,
  • maskowanie gorzkości BCAA w sposób naturalny, a nie mega dawką słodzików,
  • maskowanie kwaśności Jabłczanu Kreatyny w sposób naturalny, a nie słodzikiem,
  • maskowanie nietypowego smaku Glutaminy w sposób naturalny, bez słodzików.

Nowością, którą ostatnio wprowadziliśmy była PRZEDTRENINGÓWKA GT1. To produkt, który pobudza proces metabolizmu w komórkach, jednocześnie przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. To również porcja niezbędnych witamin i minerałów, które odpowiednio wzmocnią organizm przed wysiłkiem.

Czy zauważają Państwo okres dużego rozwoju branży suplementacyjnej?

Branża suplementacyjna przechodzi w ostatnim okresie i rozwój i transformację. Zauważa się wciąż pojawiające się produkty różnych firm, produkty opakowaniem sugerujące większą naturalność produktu, niekoniecznie już składem. W przeciwieństwie do marki Gymtec Labs, gdzie “naturalność” produktu jest na pierwszym miejscu, szczególnie unikanie kontrowersyjnych słodzików i barwników.

Jakie trendy będą najpopularniejsze w 2020 roku?

Wciąż obserwujemy zainteresowanie coraz to nowymi smakami produktów i to jest główny trend. Producenci suplementów wciąż poszukują smaków, które będą odpowiadać klientom. A klienci coraz śmielej i częściej chcą testować nowe produkty, nowe smaki, jak np. smak WPI toffee coffee late, czy WPI tropical. Kolejnym trendem są białka wegańskie, które są w trendzie wzrostowym, jednak cały czas rynek na te produkty jest dużo mniejszy niż dla białek serwatkowych. Z drugiej strony, osoby, które chciałyby zacząć stosować białka wegańskie (głównie wegetarianie), sprawdzają etykiety częściej i dokładniej niż zwykli konsumenci i zdecydowanie nie akceptują szkodliwych słodzików w ich składzie.

Jakie plany mają Państwo na najbliższy czas? Jakie zmiany chcą Państwo wprowadzić?

W najbliższym czasie chcemy, żeby więcej klientów poznało zarówno produkty marki Gymtec Labs, jak również filozofię marki – produkty z dobrym składem. Chcemy zainteresować produktami Gymtec Labs jak najwięcej osób kupujących suplementy/odżywki i zwrócić ich uwagę na jeden fakt – ludzie z jednej strony maksymalnie dbają o swój wygląd zewnętrzny, a z drugiej pochłaniają “kilogramy” złych słodzików, o których szkodliwości (m.in. prawdopodobieństwo zaburzenia metabolizmu insuliny, prawdopodobieństwo zahamowanie wzrostu, etc.) można przeczytać w Internecie.
Proponujemy alternatywę dla klasycznych słodzików – produkty Gymtec Labs stworzone z myślą o długoletnim stosowaniu, które to stosują również sportowcy – dzieci. Produkty Gymtec Labs są trochę mniej słodsze niż inne konwencjonalne produkty. Słodziki pochodzenia naturalnego (takie jak stewia i erytytol) użyte w produktach delikatnie dosładzają produkt.
Już wiele osób wybrało produkty marki Gymtec Labs właśnie ze względu na unikanie składników opisanych powyżej. Osoby te przyzwyczaiły się do nowego smaku odżywek i dla nich konwencjonalne produkty już są zdecydowanie “za słodkie”.

Dziękuję za rozmowę!

 

Polecamy także:

Innowacje i automatyzacja w branży suplementacyjnej – rozmowa z BW Nutrition