artykuł partnerski

Obecna sytuacja pandemii, która zamknęła siłownie i kluby fitness, sprawia, że większość do tej pory aktywnych członków klubów ćwiczy w domu. To właśnie tym osobom trzeba teraz wychodzić naprzeciw, żeby ich zapał do treningu nie zmalał – utrzymanie dobrej kondycji, to większa odporność na zarażenie koronawirusem, ale też utrzymanie formy i nawyku treningowego. Nie wolno zapominać o kluczowym aspekcie relacji, jakie powstają między Klubowiczami a klubem, Trenerami i samymi poznanymi w klubie Klubowiczami, to one ostatecznie budują silny związek z klubem.

Atmosfera treningu w klubie, na sali, którą wypełniają podobni do nas pasjonaci fitnessu, jest nie do przecenienia. Jednakże, w obecnej sytuacji, kluby są zamknięte i żeby nie stracić formy w oczekiwaniu na koniec lockdownu, większość Klubowiczów ćwiczy w domu. Kluby w myśl zasady #zostańwdomu i obowiązku społecznego dystansu, wprowadzają szereg zajęć online, co ogromnie pomaga, ale… no właśnie ciągle brakuje aspektu „towarzyskości” zwłaszcza w zajęciach grupowych.

Core Health & Fitness, właściciel marki rowerowej Schwinn® Indoor Cycling w ramach zajęć klubowych, współpracuje z Motosumo – aplikacją, która umożliwia wspólne trenowanie i wyświetlanie w czasie zajęć wyników uczestników, używając do tego smartphonów Klientów.

Jest to świetne rozwiązanie minimalizujące koszty inwestycyjne Właścicieli – płatna jest licencja i uchwyty do telefonu, ale też system pozwalając korzystać z aplikacji i tylko własnego telefonu Klubowicza, ułatwia jego funkcjonalność – nie oszukujmy się, dziś każdy ma przy sobie telefon prawie cały czas.

Na ten trudny czas izolacji, Core Health & Fitness z Motosumo poszerzają współpracę o przestrzeń domową, uruchomiając HomeTeam. HomeTeam to rewolucyjny nowy sposób na wykorzystanie technologii, która pozwala operatorom klubów i butików oferować zajęcia grupowe online, wykorzystując tą samą technologią, której używają w klubie. To sprawia, że ​​jest to pierwsza aplikacja grupowa obsługująca jednocześnie członków klubu również w ich domu.

HomeTeam firmy Motosumo to niedroga funkcja dla operatorów siłowni, którą można skonfigurować w zaledwie pięć minut. Zapewnia doznania „wspólnoty treningowej”, tworząc wrażenie zajęć grupowych w domu. Wszyscy są połączeni za pośrednictwem aplikacji, widząc dane treningowe jak w klubie, dzieląc się rywalizacją, wyścigami, odliczaniami, muzyką, emoji i nie tylko.

Użytkownicy mogą dostroić się do transmisji wideo na żywo na dowolnej platformie i dołączyć za pomocą smartfona i czujnika tętna do zajęć HIIT oraz do zajęć Indoor Cycling.

Just because the doors are shut, doesn't mean your gym is closed. With HomeTeam, members can participate in group fitness classes from home, complete with their favorite games, races, emojis and other fun features. Level up your live-streamed group fitness classes and keep members coming back for more! https://bit.ly/3dwS3gM

Opublikowany przez Motosumo Czwartek, 26 marca 2020

„Świat przeżywa obecnie trudne chwile i wszyscy musimy się dostosować”, mówi Kresten Juel Jensen, dyrektor generalny Motosumo. „Uważamy, że nowa funkcja HomeTeam jest doskonałym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy są w domu i chcą pozostać aktywni oraz w kontakcie z naszymi przyjaciółmi i instruktorami z siłowni.” Wiele siłowni i studiów oferuje obecnie zajęcia na żywo, ale Kresten wyjaśnia, że ​​HomeTeam jest trochę inny.

„Uważamy, że w tych strumieniach na żywo brakuje interakcji między użytkownikami. Dzięki HomeTeam użytkownicy mogą pracować jako zespół, porównywać statystyki, a nawet rywalizować i ścigać się ze sobą. Próbowaliśmy uchwycić atmosferę fitnessu w grupie i przenieść go do Twojego salonu”.

Tim Hawkins, globalny wiceprezes ds. Marketingu i sprzedaży w Core Health & Fitness, powiedział: „Operatorzy siłowni i trenerzy personalni, szukają sposobu na pozostanie w kontakcie z członkami klubów w tym czasie. To przełomowe zastosowanie i tak już najnowszej aplikacji Motosumo daje operatorom taką możliwość”. Produkt stanowi dla operatorów sposób na zaangażowanie członków w siłownię, nawet jeśli drzwi są zamknięte.

„Uważamy, że HomeTeam może pomóc w utrzymaniu członków niskim kosztem. Jeśli operator zatrzyma tylko trzech dodatkowych członków, funkcja się zwróciła” – powiedział Hawkins. Klienci i przyjaciele Schwinn Indoor Cycling mogą skorzystać z 50% zniżki w pierwszym miesiącu subskrypcji, korzystając z kodu SCHWINNHT przy zamówieniu w Motosumo.

Zainteresowani klienci mogą wziąć DARMOWĄ prezentację na żywo, wysyłając wiadomość e-mail do Motosumo na adres info@motosumo.com lub zarezerwować 15-minutową rozmowę z zespołem Motosumo.

Odwiedź stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji o HomeTeam pod adresem www.motosumo.com/hometeam

Polski oddział Core Health & Fitness serdecznie zaprasza do kontaktu sprzedaz@corehandf.com oraz na naszą stronę na FB 

Polecamy także:

Jak zarządzać i rekrutować oczyma eksperta – wywiad z Bogdanem Sosnowskim