źródło: materiały prasowe

Po raz drugi na przestrzeni ostatnich miesięcy, pojawiły się informacje o wejściu światowego giganta fitness na giełdę. Informacja zainteresowała analityków przede wszystkim z uwagi na ostatnie problemy całego sektora fitness.

Xponential Fitness, bo o nim mowa, został po raz pierwszy powiązany z potencjalnym debiutem na giełdzie w styczniu 2020 r., Uważa się jednak, że zakłócenia spowodowane pandemią położyły kres jakimkolwiek planom wejścia na giełdę.

Xponential na giełdzie warty 1,3 mld USD

Wygląda na to, że grupa – która w zeszłym miesiącu dodała operatora studia bokserskiego Rumble do swojego portfolio marek – może ożywić te plany, a analitycy przewidują wartości nawet 1,3 mld USD.

Xponential wspierany przez przedsiębiorcę i dyrektora generalnego Anthony’ego Geislera i Snapdragon Capital Partners, szybko rozwinął się w ostatnich latach. Oprócz niedawno nabytego Rumble, jego rodzina franczyzowych marek fitness obejmuje: Pure Barre, Club Pilates, CycleBar, YogaSix, StretchLab, Row House, AKT i STRIDE.

Grupa otworzyła 394 nowe lokalizacje w 2019 roku i kolejne 240 podczas pandemii w 2020 roku. Niedawno wprowadziła pięć swoich marek na wschodzący rynek Arabii Saudyjskiej, w tym Club Pilates, Pure Barre, AKT, YogaSix i CycleBar.

Rumble, odkąd został kupiony przez Xponential Fitness, otworzył już 20 nowych klubów!

Mimo pandemii firma w 2020 roku osiągnęła od franczyzobiorców około 435 mln USD dochodu.