źródło: Allied Market Research

Niedawno opublikowany raport Allied Market Research zatytułowany „Rynek aplikacji fitness według typu urządzenia i systemu operacyjnego: Globalna analiza możliwości i prognoza branżowa, 2021–2030” ujawnił, że globalny rynek aplikacji fitness ma osiągnąć 120,37 miliarda dolarów do roku 2030. W 2020 r. wielkość rynku wyceniono na 13,78 mld USD.

„Oczekuje się, że segment śledzenia aktywności odnotuje znaczny wzrost w nadchodzących latach, ponieważ odgrywa kluczową rolę w śledzeniu osobistych nawyków zdrowotnych i żywieniowych użytkownika, a także pomaga użytkownikowi schudnąć, sprawdzając jego aktywność”, mówi Pramod Borasi. Starszy analityk ds. badań w Allied Market Research.

Przyszłość aplikacji fitness

Allied Market Research twierdzi, że aplikacje fitness wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zapewnić swoim klientom najbardziej spersonalizowany program. Aplikacje dostarczają również spersonalizowane wykresy diet, trenerów zdrowia i oferują procedury treningowe dla osób, które nie mają domowego sprzętu do ćwiczeń.

Co napędza rynek? 

Niedawno opublikowany raport mówi, że chęć utrzymania zdrowego stylu życia wraz ze zwiększonym wykorzystaniem technologii, takich jak smartfony, tablety i urządzenia do noszenia, wpływa na wzrost rynku. Wraz z technologią, rosnąca świadomość chorób uzależnionych od diet pomogła w rozwoju rynku, mówi Allied Market Research.

Oto, co może ograniczyć rozwój aplikacji fitness

Chociaż Allied Market Research rysuje optymistyczny obraz przyszłości globalnego rynku aplikacji fitness, istnieją pewne czynniki, które mogą go spowolnić. Problemy techniczne w aplikacjach, koszt zakupów, obawy dotyczące bezpieczeństwa danych i przepisy mogą stwarzać pewne ograniczenia. Z drugiej strony, AMR twierdzi, że postęp technologiczny (jak sztuczna inteligencja) i piętrzące się choroby, takie jak nadciśnienie i otyłość, mogą oferować „opłacalne możliwości rozwoju rynku aplikacji fitness”. 

Urządzenie, które dominuje na rynku aplikacji fitness i szum wokół urządzeń do noszenia

AMR wykazał, że smartfon zdominował rynek aplikacji fitness w 2020 roku, informując, że jest to bardziej przyjazna kosztowo alternatywa dla siłowni i obiektów fitness. Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości urządzenia do noszenia znacznie się rozwiną, ponieważ konsumenci poszukują możliwości łączności oraz komunikacji w czasie rzeczywistym” między użytkownikiem a instruktorem fitness. AMR informuje, że umożliwia to zegarkom fitness dodawanie funkcji, takich jak muzyka. 

Region, w którym będzie największe tempo wzrostu

Ameryka Północna zdominowała rynek fitness w 2020 roku i jest na dobrej drodze do osiągnięcia najwyższego tempa wzrostu, zwłaszcza że młodsze populacje korzystają z aplikacji fitness. Azja i Pacyfik również odnotują znaczny wzrost. Przyszły wzrost w regionie Azji i Pacyfiku wynika z rosnącego zastosowania analizy danych w fitness. 

Czynnik COVID-19

Chociaż COVID stał się zagrożeniem dla większości firm, zwłaszcza siłowni , AMR przewiduje, że COVID-19 „będzie miał pozytywny wpływ na rozwój rynku aplikacji fitness”. Badanie wykazało, że konsumenci starali się poprawić swoje zdrowie i pomóc w zapobieganiu niekorzystnym skutkom choroby zakaźnej mimo lockdownu, a branża aplikacji dla zdrowia i fitnessu pobiła światowe rekordy w liczbie pobrań w marcu 2020 r.