źródło: KGP

Liczba zakażeń koronawirusa przekracza kolejne granice. W Polsce nadal obowiązuje stan epidemii, chociaż rząd, mimo nieprzychylnych dla niego wyroków sądu, nadal wprowadza kolejne obostrzenia poprzez rozporządzenia, to także skrupulatnie powraca do ich egzekwowania.

Podczas ostatniej konferencji, Minister Zdrowia informował, że wzmożone kontrole będą realizowane przede wszystkim w regionach, gdzie odnotowujemy najniższy odsetek osób zaszczepionych, a także w miejscach największych skupisk, to jest w komunikacji miejskiej oraz w galeriach handlowych. mandaty

Komenda Główna policji podała właśnie wyniki kontroli z ostatnich dni: w niedzielę w całym kraju policjanci wystawili za brak maseczki prawie 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów oraz 125 wniosków o ukaranie, natomiast bilans z trzech dni wygląda następująco: ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. mandatów i 421 wniosków o ukaranie.

Zasady dla klubów fitness i siłowni mandaty

29 października w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane nowe rozporządzenie, które z kilkoma zmianami przedłuża obowiązujące nakazy i zakazy do 30 listopada. W obrębie branży fitness obecnie należy pamiętać, że siłownie, kluby fitness, solaria działają w reżimie sanitarnym. Obowiązuje limit osób – maks. 1 os. na 10 m2.

Otwarte są również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu maks. 75 proc. obłożenia obiektu. Udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.

Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, obowiązuje limit do 500 osób.

Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.