23-24 lutego na hali Amber Expo w Gdańsku odbędzie się ważne wydarzenie branżowe – Targi ESP Sport & Zdrowie. Postanowiliśmy porozmawiać z Project Managerem Maciejem Tkaczem, na temat atrakcji, które są przygotowane dla konsumentów oraz klientów biznesowych oraz samej organizacji wydarzenia.

Maćku, jesteś organizatorem Targów ESP Sport & Zdrowie. Do wydarzenia coraz bliżej. Powiedz proszę na co mogą liczyć odwiedzający?

Tak jak wspomniałaś, do wydarzenia został już zaledwie miesiąc. Na ten moment koncentrujemy się na dopinaniu ostatnich kwestii organizacyjnych – mamy zapełnione 90% hali, dlatego też jest to tak naprawdę ostatni dzwonek dla firm, które chciałby pojawić się na wydarzeniu w roli wystawcy. A skoro już jesteśmy przy tej kwestii – odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą ponad 100 stoisk najpopularniejszych firm z branży sportowej i nie tylko.

W tegorocznej edycji zależy nam na tym, żeby na wydarzeniu każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od poziomu swojej wiedzy czy stażu sportowego. Przygotowaliśmy cały wachlarz wydarzeń towarzyszących: od prestiżowych debiutów kulturystycznych, (czyli obowiązkowej imprezy dla każdego kto chce zacząć swoją karierę w kulturystyce) poprzez warsztaty i treningi z gwiazdami, aż po takie wydarzenia jak m.in. ABC Siłowni (skierowane do osób które dopiero chcą zacząć trenować i nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać). Ważnym uzupełnieniem Targów ESP, są 4 certyfikowane konferencje poświęcone takim segmentom jak m.in. sport, zdrowie, dieta, trening, fizjoterapia.

Tegoroczne targi samym programem robią duży ukłon w stronę kobiet – tematy konferencji szczególnie Zdrowej Sylwetki,

współpraca ze specjalistami z takich firm jak Ajwen, BeBio, czy wreszcie warsztaty oraz treningi z takimi osobami jak m.in. Ewa Chodakowska czy Katarzyna Dziurska gwarantują potężną dawkę wiedzy i atrakcji dla każdej mniej lub bardziej aktywnej kobiety.

Nowością jest także fakt, iż w ramach wydarzenia powstanie specjalna strefa ESP Gym – czyli w pełni wyposażonego klubu fitness… na targach. W tej strefie odwiedzający będą mogli odbyć z gwiazdami pełny trening na prawdziwej siłowni, a osoby mniej zaawansowane, dowiedzieć się od trenerów personalnych w jaki sposób stawiać pierwsze kroki w klubach fitness. To wszystko oczywiście w ramach biletu wstępu.

Czym różni się ta edycja od poprzedniej?

Zależy nam na tym, aby na naszym wydarzeniu każdy odnalazł coś dla siebie. Z tego względu obok segmentu typowo kulturystycznego, z zawodami Body Building, liderami branży suplementacyjnej czy wykładami dla osób zaawansowanych,

pojawia się też ten dział przeznaczony dla osób średnio zaawansowanych (treningi, warsztaty, wykłady) jak i całkowicie początkujących a oprócz samej kulturystyki i fitnessu pojawia się firmy zajmujące się m.in. wlewami witamionowymi, dietetyką, fizjoterapią, masażem, akcesoriami do treningów a także produktami spożywczymi czy zielarskimi.

Po raz pierwszy Targi otwierają się także na klientów biznesowych, a w ramach wydarzenia pojawią się firmy zajmujące się produkcją wyposażenia dla klubów – m.in. Technogym, Precor czy Grand Fitness. Pierwszy raz podczas organizowanych przez nas wydarzeń odbędzie się konferencja biznesowa na temat zaaranżowania stref fitness skierowana do klubów fitness oraz ośrodków wypoczynkowych. Stworzenie tego typu konferencji jest podyktowane samym miejscem wydarzenia – północ kraju jest zagłębiem hoteli oraz miejsc wypoczynkowych, a fakt posiadania strefy fitness coraz częstszym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca.

Wiele osób porównuje Targi ESP do Targów Fiwe, również organizowanych przez IC events. Co rozróżnia oba wydarzenia?

Tak to prawda, tym bardziej, że zespoły tworzące oba wydarzenia pracują w jednym miejscu. To co wyróżnia oba eventy to przede

wszystkim sama data – targi ESP obywają się w pierwszej połowie roku. Za każdym razem w innym miejscu. W ubiegłym roku odwiedziliśmy Kraków, w tej edycji pojawimy się w Gdańsku. Kolejnym wyróżnikiem jest rodzaj zawodów. Podczas targów ESP – Sport & Zdrowie odbędą się jedyne w ciągu roku debiuty kulturystyczne, które na tą chwile zgromadziły już rekordową ilość zawodników. Oprócz tego podczas targów odbywają się  zupełnie inne wydarzenia towarzyszące, wykłady dotyczące innych zagadnień. Na proponowanych przez firmę IC Events wydarzeniach mamy możliwość spotkania się z zupełnie innymi gwiazdami. Naszym założeniem jest to, aby oba wydarzenia stanowiły obowiązkowy punkt w kalendarzu osób interesujących się sportem oraz zdrowym trybem życia a odwiedzający dostawał zróżnicowany „produkt”.

Jak wygląda przygotowanie do Targów?

Tak naprawdę zaraz po zakończeniu targów już na drugi dzień siadamy, omawiamy wszelkie aspekty wydarzenia, wymieniamy się spostrzeżeniami i przystępujemy do organizacji kolejnej edycji. To szaleństwo trwa cały rok, nie zwalniamy tempa 

Dlaczego warto się wystawić podczas tegorocznego ESP?

Targi stanowią realne odzwierciedlenie aktualnych trendów, które pozwalają przedsiębiorcom być na bieżąco i w czasie rzeczywistym reagować i dostosowywać się do dynamicznych zmian w branży. Tegoroczne targi w Gdańsku cieszą się ogromnym zainteresowaniem, od kilku lat nie było tego typu Targów na północy kraju, a to właśnie takie wydarzenia nadają świeży impuls sprzedaży pod idealnie wyselekcjonowany target klienta. Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach, to doskonały sposób na zbudowanie nowych relacji biznesowych jak i na zacieśnienie obecnych, przy jednoczesnej bezpośredniej konfrontacji z konkurencją. Dla „świeżych” firm jest to także idealna sposobność na natychmiastową promocję i dotarcie do klienta docelowego. Ogromny przekrój grup docelowych do jakich docieramy chociażby ze względu na szeroki wachlarz sektorów oraz wydarzeń towarzyszących stwarza idealne warunki networkingowe oraz sprzedażowe dla wielu firm z sektora sportowego i nie tylko.

Będzie się działo!

Dziękujemy Maciek i życzymy wielu sukcesów. Oczywiście pojawimy się z Portalem przyjrzeć się wydarzeniu,

Polecamy także:


E – commerce wkracza do branży fitness!