photo: Magdalena Szmidt www.MagdalenaSzmidt.com

FIT-EXPO – spotkanie branży B2B

Międzynarodowe Targi w Poznaniu są od 12 lat miejscem odwiedzanym przez właścicieli klubów fitness, ośrodków sportowych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz przez przyszłych inwestorów.  FIT-EXPO to lokalizacja spotkań zapisana w branżowym kalendarium przyczyniająca się do nawiązywania oraz zacieśniania kontaktów biznesowych. Rokrocznie Poznań jest miejscem zdobywania i wymiany wiedzy, prezentacji nowych trendów oraz miejscem, gdzie toczą się dyskusje o kondycji naszej branży. W dniach 12-14 maja w Poznaniu odbyła się kolejna, 12. edycja FitExpo.

Trudno wymienić wszystkie wydarzenia, które budowały tegoroczną edycję wydarzenia. Organizatorzy przygotowali program złożony z wielu atrakcji,  m.in. były to wykłady, treningi, szkolenia, ale przede wszystkim unowocześniona strefa Międzynarodowej Konwencji EU4YA powered by tiguar będąca obowiązkowym punktem dla trenerów i instruktorów fitness, a także kongres FIT EXPO Trendy i Innowacje, w którym udział wzięło ok. 250 osób. W sobotę odbyła się inauguracja Akademii PowerJump, firma znana z produkcji trampolin zorganizowała szkolenia dla instruktorów. Natomiast w niedzielę odbyły się zawody Pole Dance, w której udział wzięło 60 zawodników rywalizujących w eliminacjach do Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy w Akrobatyce Powietrznej. Kontynuowany był również Zjazd Bloggerów Branży Fitness i Kulturystyki. Organizator zadbał o szereg udogodnień dla zwiedzających oraz dla wystawców, m.in. narzędzie ułatwiające umawianie spotkań bezpośrednio z wystawcami podczas wydarzenia – Biznes Planer FitExpo, a także specjalnie przygotowanymi autobusami kursujących, m.in. z Warszawy i Krakowa.

W tym roku ok. 80 wystawców zaprezentowało około 50 nowości produktowych. Wśród tegorocznych targowych  laureatów znalazło się pięć produktów wyróżnionych za innowacyjność i jakość. Złotym Medalem FIT-EXPO 2017 nagrodzone zostały: Innline Innowacyjny system bezprzewodowy EMS ( Innwell sp.z.o.o. Poznań) pozwalający na jednoczesny trening 6 osób na jednym urządzeniu, MilionQ obwód siłowo wytrzymałościowy  oraz Milionizer ( 12 maszyn ustawionych w kręgu sterowanych za pomocą specjalnie zaprogramowanej karty dostosowując parametry do ćwiczących (Kravter Sp. z o.o., Poznań), NRGBOX (Nrg Solutions Sp.z.o.o., Przeźmierowo), Tiger’s Word – skaner 3D Body ( IT Promo Sp.z.o.o. – skaner do obrazowania i wymiarowania sylwetek ludzkich w 3D, narzędzie do rzeźbienia sylwetki, motywacji w treningu oraz wspomagające odchudzanie, XBody Activewave The Hybrid -urządzenie EMS. Na stronie internetowej zlotymedal.mtp.pl trwa drugi etap rywalizacji, w którym konsumenci dokonują wyboru. Do rozstrzygnięcia plebiscytu Złoty Medal – Wybór Konsumentów pozostało 30 dni.

“Najwięcej atrakcji na metr kwadratowy” – największe stoisko w historii TOP-GYM

Duże wrażenie wywarło na nas stoisko TOP-GYM przygotowane na 600 m2 prezentujące szereg atrakcji, tj. pokazy na bramie (organizowane przez ich tegorocznego partnera – Sport Definition) oraz konkursy rowerowe marki Craft. Sport Definition zaprezentował kilka interesujących nowości, m.in. napoje z l-carnityną oraz BCAA z największą na rynku dawką aminokwasów w kapsułkach oraz produkt zwiększający testosteron. – W segmencie suplementów cały czas zachodzą zmiany, cały czas pojawia się coś nowego. Bardzo wspiął się na wyżyny segment SuperFoods. W tym segmencie firmy zaczynają wprowadzać nowe produkty, które to mogą zastąpić nam słodycze. Myślę, że lada chwila pojawią się produkty innowacyjne, których do tej pory nie było na rynku, właśnie z segmentu SuperFoods – skomentowała sytuację na rynku suplementów Joanna Smoleńska, Sport Definition. Naszą uwagę zwróciło również duże stoisko Matmarco oraz Technogym. Fitness Club 24 dumnie prezentował swoje nowości: maszyny DHZ, VisionBody – kamizelki do treningu EMS, nowy automat białkowy BodyShake oraz podłogi, których są producentem–  Dla nas FIT-EXPO to zawsze spotkania biznesowe, czyli podtrzymanie relacji z klientami, którzy są w naszej bazie, których już obsługujemy. Ale oprócz tego klienci nowi, zainteresowani zakupem do swojego fitness klubu. Poznań jest bardzo dobrym miejscem na takie spotkania. Jesteśmy tutaj już 5 raz, jesteśmy zadowoleni, jest w porządku. – powiedział nam Marcin Jędrzejko, Fitness24.

 

Autor: Magdalena Szmidt