fot. mat. prasowe

Targi FIT-EXPO 2018

Ekspercka konferencja dla profesjonalistów branży fitness oraz moc energetycznych wydarzeń dla pasjonatów sportu – tego możemy spodziewać się na tegorocznej edycji FIT-EXPO, która odbędzie się w dniach 25-27 maja pod hasłem #mozliwoscinieograniczenia. Dlaczego warto się wybrać na nią do Poznania?

Targi FIT-EXPO od samego początku były organizowane z myślą o osobach związanych z branżą fitness i tak zostanie – wyjaśnia Agnieszka Glamowska, dyrektor targów FIT-EXPO. – Tegoroczna edycja targów będzie jednak wyjątkowa, jeśli chodzi o liczbę i różnorodność wydarzeń sportowych, które organizujemy dla pasjonatów sportu. Osób, które ze sportem niekoniecznie związane są zawodowo. Większość imprez organizujemy w tym roku po raz pierwszy. Można więc powiedzieć, że mimo że jest to już trzynasta edycja targów, w tym roku przeżyje swój drugi debiut, a co najmniej zyska nową, świeżą odsłonę.

Na FIT-EXPO pokazywany będzie profesjonalny sprzęt fitness, akcesoria i urządzenia dla siłowni. Na targach będzie można zapoznać się z narzędziami do zarządzania klubami fitness, systemami rezerwacji czy innymi rozwiązaniami praktycznymi w siłowniach, klubach fitness czy mniejszych studiach. Zaprezentowany zostanie też szeroki wybór akcesoriów fitness przydatnych dla kadry instruktorskiej oraz pełna gama profesjonalnych sprzętów, które wytrzymają wiele ciężkich treningów. Ponadto, dla odwiedzających targi profesjonalistów związanych z branżą fitness organizowane są liczne wydarzenia branżowe, takie jak Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje.

Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje

Już tradycyjnie na targach odbędzie się Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje – konferencja skierowana do profesjonalistów branży fitness, w trakcie której eksperci opowiedzą o efektywnych rozwiązaniach dla biznesu. Uczestnicy Kongresu dowiedzą się m.in. jak skutecznie mierzyć sprzedaż w klubie fitness i jak nią zarządzać oraz co wpływa na lojalność klienta i jak na nią wpływać z korzyścią dla klubu.

Z kolei dla osób, które interesują się aktywnością fizyczną, przewidziano wiele innych sportowych atrakcji. Jakich? Przestawiamy największe atrakcje w zarysie.

Konwencja EU4YA by tiguar

Kolejnym sztandarowym już punktem programu FIT-EXPO jest konwencja EU4YA by tiguar, będąca swego rodzaju przeglądem nowości wśród warsztatów i szkoleń prowadzonych w najważniejszych szkołach fitness w Polsce. Jej największym atutem jest to, że we wszystkich prezentowanych lekcjach przykładowych można wziąć udział i na własnej skórze przekonać się, czy proponowana przez instruktorów formuła sprawdza się w naszym przypadku. Konwencja adresowana jest zarówno do trenerów fitness, jak i indywidualnych osób, które regularnie chodzą na fitness.

Bieg o Puchar FIT-EXPO 2018

Innym wydarzeniem stworzonym specjalnie z myślą o pasjonatach sportu jest Bieg o Puchar FIT-EXPO.  Wyjątkowy, gdyż jego trasa poprowadzi uczestników przez targowe pawilony i schody. Bieg współorganizowany jest przez Przemysława Walewskiego, słynącego z organizacji nietypowych imprez biegowych, m.in. Biegu Czekoladowego, duathlonu czy Biegu po schodach w Collegium Altum w UEP.

Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness

Organizatorzy targów pomyśleli również o najmłodszych zwiedzających. Na targach odbędzie się ósma edycja Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness, które będą jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Dzieci będę mogły oglądać rywalizacje swoich rówieśników.

Strefa funkcjonalna, PR DAY i Battle of Iron Wheels

Również spragnieni sportowych wyzwań pasjonaci crossfitu znajdą dla siebie coś ciekawego na targach. W ramach strefy funkcjonalnej i Personal Record Day zostanie przygotowany program podzielony na 90-minutowe bloki, podczas których pod okiem trenera zostaną przeprowadzone mobility, rozgrzewka i progresja.

Z kolei Battle of Iron Wheels to zawody crossfitowe kierowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Poznań Fight Show

Dla pasjonatów boksu zorganizowane zostaną sparingi bokserskie, które odbywać się będą podczas dwóch dni targów. Pierwszego dnia zmierzą się ze sobą zawodnicy początkujący, a drugiego dnia odbędą się pojedynki na poziomie zaawansowanym. W ramach turnieju walki będą toczyć się równolegle na dwóch ringach. Każda z nich rozegra się na dystansie 2 rund i potrwa 2 minuty. Finaliści w ciągu dnia stoczą 4 pojedynki.

Poza tym w ramach targów odbędzie się również pokazowy trening Jednostki Wojskowej FORMOZA, pokazy szermierki i wiele, wiele innych wydarzeń.

Więcej informacji o targach www.fitness.mtp.pl oraz na fanpage’u na Facebooku: www.facebook.com/aktywnie365.

Informacja prasowa