Technogym przedstawia najnowszą aplikację treningową z dostępem do prawie 700 profesjonalnych programów ćwiczeniowych. Technogym Coach – cyfrowy trener personalny – umożliwia stworzenie własnego, spersonalizowanego programu treningowego. Wśród treningów można znaleźć zarówno takie, które koncentrują się na zwiększeniu ogólnej siły mięśni, ale również specjalistyczne, zaprojektowane dla osób cierpiących na cukrzycę, wysokie ciśnienie czy bóle pleców. Użytkownik, oprócz określenia głównego celu treningowego (fitness, sport lub zdrowie), może wybrać trenera, który najbardziej mu odpowiada oraz określić preferowany czas i poziom trudności.

Jeśli zamierzamy korzystać ze sprzętu sportowego, wystarczy zeskanować kod QR urządzenia, a w aplikacji pojawią się polecane treningi i wskazówki. Specjalna sekcja Technogym Programs oferuje wybór najróżniejszych treningów i wyzwań – od ćwiczeń z hantlami i gumami oporowymi na ławce po przebiegnięcie półmaratonu na bieżni. To nie wszystko: Technogym, jako oficjalny dostawca sprzętu fitness podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, nawiązał współpracę z mistrzami sportu, aby stworzyć specjalne programy treningowe – Signature Programs. To autorskie programy, pozwalające na rozwój umiejętności w takich dziedzinach sportowych, jak lekkoatletyka, bieg, tenis, narciarstwo i golf. Szczegółowe wskazówki pomagają właściwie wykonywać ćwiczenia, a każdy postęp jest zapisywany.

Aplikacja nie tylko daje dostęp do treningów, ale także pozwala na śledzenie poziomu tętna i na tej podstawie dostosowuje intensywność ćwiczeń. Ponadto, automatycznie oblicza opracowany przez Technogym indeks MOVERGY, służący do określenia poziomu zaawansowania trenującego i wyznaczania realnych celów treningowych. Wszystko to zapewnia wyższą efektywność treningu oraz motywuje do codziennej aktywności fizycznej.

–  Technogym App pozwala w pełni wykorzystać potencjał sprzętu sportowego, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję. Podczas opracowywania aplikacji Technogym App wzięto pod uwagę fakt, że każdy z nas prowadzi inny styl życia, ma inne potrzeby treningowe i dąży do innego celu – niektórzy pragną zrzucić kilogramy, a inni wręcz przeciwnie, chcą zwiększyć masę. Każdy trening został zaprojektowany na podstawie badań naukowych i stworzony przy współpracy z mistrzami sportu, co powoduje, że jest to jedna z najbardziej profesjonalnych aplikacji treningowych na rynku  – komentuje Dominik Śliwowski, General Manager marki Technogym w Polsce.

Z aplikacji można korzystać zarówno na siłowni, jak i w domu czy w plenerze. Bez względu na to, gdzie jesteś, aplikacja będzie monitorowała postępy, przekazywała wskazówki i motywowała do dalszego podwyższania poprzeczki – niczym twój trener personalny, z tą różnicą, że jest dostępny 24/7 i zawsze na wyciągnięcie ręki.

Aplikację Technogym App można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Pobierz na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.technogym.tgapp&hl=en&gl=US

Pobierz na iOS: https://apps.apple.com/be/app/technogym-training-coach/id976506047