źródło: artykuł partnerski

Technogym już po raz ósmy będzie oficjalnym dostawcą sprzętu na Igrzyska Olimpijskie. Dzięki tej współpracy, zawodnicy z całego świata startujący w rozgrywkach, będą mieli do dyspozycji w wiosce olimpijskiej sprzęt najwyższej klasy.

Od Sydney 2000 po Tokyo 2020 – już od 20 lat Technogym jest wybierany jako Oficjalny Dostawca sprzętu na Igrzyska Olimpijskie. Ta bliska relacja z organizatorami Igrzysk jest wynikiem ściśle dopasowanych wartości: igrzyska olimpijskie to nie tylko największe wydarzenia sportowe na świecie, ale także święto sportu, które promuje kulturę dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego w skali globalnej. Jako Oficjalny Dostawca, Technogym dostarczył swój najbardziej innowacyjny sprzęt i technologię do ośrodków treningowych sportowców podczas ostatnich siedmiu edycji Igrzysk. To historyczne zaangażowanie w profesjonalnych sportowców i różne dyscypliny sportowe okazało się fundamentalne dla zdolności Technogym do projektowania innowacyjnych technologii i produktów, dzięki gromadzeniu cennych spostrzeżeń i informacji zwrotnych od sportowców.

Technogym dostarczy sprzęt fitness do 30 lokalizacji, w tym do wioski olimpijskiej i paraolimpijskiej, obiektów zawodów i treningów dla sportowców. Główne centrum fitness, zlokalizowane w wiosce olimpijskiej i paraolimpijskiej w dzielnicy Harumi w Tokio, będzie dostępne dla sportowców na czas Igrzysk i będzie wyposażone w szeroką gamę produktów w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie kondycji sportowej w każdej dyscyplinie sportu. Podczas Igrzysk Tokyo 2020 ponad 10 000 olimpijczyków i 4 000 paraolimpijczyków będzie miało dostęp do wyboru najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów obejmujących różne obszary treningowe, takie jak trening cardio, siłowy i funkcjonalny.

„Jesteśmy bardzo dumni z bycia Oficjalnym Dostawcą Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020. W Technogym codziennie pracujemy nad tworzeniem najbardziej innowacyjnych produktów, aby wspierać sportowców w osiąganiu ich celów. To ważne osiągnięcie oznacza zwycięstwo całego zespołu Technogym” – skomentował Nerio Alessandri, prezes i założyciel Technogym.

„Technogym został oficjalnym dostawcą sprzętu fitness. Firma dostarczała sprzęt fitness do obiektów treningowych i zawodów w poprzednich Igrzyskach, umożliwiając sportowcom przygotowanie się i osiągnięcie najlepszych wyników podczas Igrzysk. Wspólnie z Technogym tworzymy środowisko, w którym sportowcy mogą osiągać najlepsze wyniki podczas Igrzysk Tokyo 2020” – dodał Yoshiro Mori, prezes Tokio 2020.

Polski dystrybutor Technogym również nawiązał współpracę na lokalnym rynku ze sportowcami startującymi w Igrzyskach. Do grona sportowców trenujących na sprzęcie Technogym dołączyli:

  • Anita Włodarczyk– czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem.
  • Paweł Fajdek– czterokrotny mistrz świata, najmłodszy mistrz świata w historii, mistrz Europy i rekordzista Polski w rzucie młotem.
  • Marcin Lewandowski– polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średnich, mistrz Europy w biegu na 800 m, brązowy medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 m.
  • Justyna Święty-Erseticpolska lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Mistrzyni Europy w biegu indywidualnym na 400 metrów i w sztafecie 4 × 400 metrów. . Srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 × 400 metrów.
  • Marcin Krukowskipolski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem, Złoty medalista mistrzostw Polski seniorów, osiągający wysokie pozycje zarówno w Mistrzostwach Europy, jak i Mistrzostwach Świata.

Dowiedz się więcej o ofercie Technogym na www.technogympolska.pl