źródło: FIBO

W związku z trwającą pandemią i globalną niepewnością, zaplanowane na dni 4-7 listopada targi FIBO zostają odwołane. To największe i najbardziej znane targi branży fitness, które rokrocznie skupiają wszystkich przedstawicieli sektora, wyznaczając trendy na kolejne lata.

Wystawcy i goście z całego świata sprawiają, że FIBO jest wiodącą imprezą targową i siłą napędową dla całej branży fitness. Obecnie jednak wiele firm z całego sektora nadal cierpi i jest dotkniętych trwającymi ograniczeniami w podróżowaniu – czytamy w komunikacie.

“Międzynarodowe wydarzenie takie jak FIBO jest po prostu niewykonalne w obecnych okolicznościach. Oczekiwania, które nasi wystawcy, odwiedzający, partnerzy i my sami mamy w stosunku do wiodących na świecie targów, nie mogą być spełnione w tych warunkach”– tłumaczy Benedikt Binder-Krieglstein, dyrektor generalny organizatora RX Austria & Germany. “Dlatego zdecydowaliśmy, wraz z naszymi wystawcami i partnerami, o przesunięciu imprezy na kwiecień 2022 roku”.

Oznacza to, że FIBO powróci do swojego zwykłego wiosennego harmonogramu w przyszłym roku.

Pozytywne warunki dla FIBO 2022 r.

Fitness znajduje się w centrum stylu życia. Oprócz ogólnoświatowych wysiłków na rzecz zwiększenia zdrowia poprzez ćwiczenia, wiele innych ważnych tematów, takich jak cyfryzacja, integracja i różnorodność, znajduje się w agendzie branży. Na FIBO 2022 uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję, aby jako pierwsi przetestować innowacje na rynku i wymienić poglądy na tematy przyszłości, na poziomie globalnym.

Wielkie zaangażowanie ze strony branży fitness

W przypadku FIBO w kwietniu 2022 roku, istnieje już wiele zobowiązań ze strony branży. Na przykład “Aciso Fitness & Health”, “Core Health + Fitness”, “Johnson Health Tech./ Matrix”, “Sports Art”, “True Fitness Technology”, “Keiser Corporation”, “BioTech USA”, “Panatta”, “Gorilla Wear” i “M.A.C. Centercom” wezmą udział. Dzięki swojej sprawdzonej strukturze targi zajmą w przyszłym roku siedem hal i obejmą wszystkie istotne tematy branżowe, takie jak:

  • Sprzęt treningowy
  • Cardio & Strength
  • Wellness & Spa
  • Sprzęt do treningu zdrowotnego
  • Zdrowe odżywianie w sporcie
  • Sporty mieszanej rzeczywistości
  • Innowacje w dziedzinie zdrowia, cyfryzacji i odżywiania

Imprezy partnerskie FIBO organizowane przez EuropeActive i Sibec Europe

Wydarzenia zaplanowane równolegle z FIBO będą odbywać się w formie cyfrowej lub na żywo, w zależności od ilości uczestników. Europejskie Forum Zdrowia i Fitnessu (EHFF) z wysokiej klasy prelegentami odbędzie się w formie cyfrowej 3 listopada, podobnie jak inne wydarzenia EuropeActive, takie jak Europejskie Forum Stowarzyszeń Fitness (EFAF) i Międzynarodowe Spotkanie Standardów (ISM).

Sibec Europe, wiodąca impreza dla dostawców i operatorów, która pierwotnie miała się odbyć równolegle z FIBO w Kolonii, ściśle współpracuje z EuropeActive nad planami zorganizowania ekskluzywnych wydarzeń w dniach 2-5 listopada. Sibec wkrótce poinformuje o swoim wydarzeniu.

Najbliższe FIBO odbędzie się w Kolonii w dniach od 7 do 10 kwietnia.