źródło: www.cnbc.com

W chwili obecnej jest coraz więcej różnych opcji fitness niż kiedykolwiek – od dużych siłowni, przez butikowe studia, po zajęcia z transmisji strumieniowej, a nawet treningi w wirtualnej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że więcej osób niż kiedykolwiek inwestuje w fitness – tendencja wzrostowa jest nadal zauważalna.

Według International Health, Racquet & Sportsclub Association w 2018 roku zanotowano rekordowy wzrost ilości konsumentów, którzy korzystali z klubów fitness – 71,5 miliona.

Liczba indywidualnych członków wyniosła o 62,5 miliona, co oznacza wzrost o 2,6% w stosunku do 2017 roku.

Największy wzrost przychodów zanotowano w sektorze butikowym. Przykładami zagranicznych sieci mogą być m.in. Bootcamp Barry’ego, SoulCycle, Orange Theory, Zengo, Pure Barre. Ten pierwszy – Bootcamp Barry’ego, wzrósł z 20 studiów do 60 w ciągu ostatnich pięciu lat i sieć planuje otworzyć 100 na całym świecie w ciągu najbliższych pięciu lat. Firma wzrosła o ponad 40% w ciągu ostatniego roku, a studia znajdują się obecnie w 10 krajach.

W 2017 roku marki butikowe stanowiły 40% rynku, wzrost o 121% w ciągu czterech lat, w porównaniu z 18% wzrostem dla dużych siłowni. Klienci butików wydają dwa razy więcej miesięcznie na członkostwo, niż konsumenci dużych siłowni.

Zaobserwowano również wzrost treningów na tzw. platformach streamingowych w domu. Dostępne platformy, takie jak: Peloton, Gaia, Beachbody, Daily Burn, Tracy Anderson, Mirror and Tonal cieszą się dużą popularnością. W ubiegłym roku 21% respondentów ankiety ASweatLife stwierdziło, że wydaje na cyfrową aktywność fitness dwukrotnie więcej niż w 2016 r.

Peloton, czyli zaawansowany cykl z transmisjami na żywo i zajęciami na wbudowanym ekranie, jest gigantem w dziedzinie treningów streamingowych. Najnowsze statystyki dotyczące firmy pochodzą z lutego, jednak jego popularność stale rośnie. Jak donosiło CNBC Make It, inwestorzy włożyli w Peloton około 994 miliony dolarów, a firma jest wyceniana na 4,15 miliarda dolarów.

Zauważamy zdecydowaną tendencję wzrostową jeśli chodzi o inwestycje w branży fitness. Większość nowszych marek fitness jest wspierana przez duży kapitał prywatny. Dodatkowo zauważalne jest łączenie brandów pod wspólną marką, jak np. Equinox , który tym samym chce wykorzystać najlepszy okres świetności branży fitness do wypromowania swojej sieci.

Polecamy także:

Z programu Multisport korzysta już blisko 1,5 miliona pracowników!