Odzież promuje paraolimpijczyk Jeremy Campbell

Każdy ma prawo do tego, by dobrze wyglądać. Tradycyjne ubrania i ich kroje nie są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, a można temu wyjść naprzeciw i stworzyć dedykowaną kolekcję. Nie inaczej postępuje od kilku lat amerykański projektant mody, Tommy Hilfiger. Trzeci sezon kontynuuje swoją linię skierowaną dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

The Tommy Adaptive to propozycja linii, która na początku była skierowana do dzieci. W ubiegłym roku jednak stworzono odrębne projekty ubrań dla dorosłych.

W tym sezonie marka wypuściła kolekcję dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci. Warto zaznaczyć, że na pierwszy rzut oka ubrania niczym szczególnym się nie wyróżniają. O ich funkcjonalności decydują detale takie jak guziki z magnesami, zakończenia z rzepami czy rąbki, które można regulować. Te drobne zmiany mogą stanowić ogromne udogodnienie dla osób, które z różnych powodów mają ograniczoną mobilność.

Modelami w sesji promującej kolekcję są ludzie, którzy przełamują fizyczne bariery, tacy jak mówczyni motywacyjna Mama Cax czy paraolimpijczyk Jeremy Campbell.

Źródło: Materiały prasowe