źródło: www.sfd.pl

Odżywki białkowe to integralny i właściwie niezbędny element suplementacji kulturystycznej. To bowiem przecież właśnie białko stanowi główny budulec naszych mięśni. Oprócz tego, odżywki białkowe to również źródło niezwykle ważnych aminokwasów, zarówno ketogennych, jak i glukogennych. Firmy suplementacyjne prześcigają się w produkcji tego typu produktów dla sportowców. Jaki zatem jest TOP 10? Zapraszamy na zestawienie.

Jak zaznaczyliśmy na początku, suplementacja białkiem to niezwykle istotny element pracy nad swoją sylwetką. Warto jednak pamiętać, że jest to tylko jeden z kilku ważnych elementów. Nawet najlepsza suplementacja nie będzie w stanie zastąpić nam odpowiedniej diety a tym bardziej dobrze rozplanowanych, regularnych i efektywnych treningów.

I wreszcie: bardzo ważną rolę odgrywa wybór odżywek pochodzących tylko i wyłącznie od sprawdzonych, renomowanych producentów:

1. Allnutrition Whey Protein

Białko od firmy Allnutrition zdobyło swoje uznanie dzięki pysznym smakom, trzymaniu składu produktu, który posiada wysoką koncentrację serwatki na 100g proszku, jak i rozpuszczalnością, która nie stanowi najmniejszego problemu. Osoby pijące białko Whey Protein od Allnutrition, polecają je ze względu na stosunek ceny do jakości, która jest nienaganna. Obecnie można zauważyć, że klienci chętnie wybierają produkt ponownie, a szeroka gama smaków, każdemu jest w stanie przypaść do gustu.

2. Optimum Nutrition Whey Gold Standard

Odżywka białkowa Whey Gold Standard od Firmy Optimum, bez przerwy znajduje się w czołówkach rankingów różnych serwisów o tematyce suplementacyjnej. Wszystko za sprawą jakości produktu, który jest dopracowany do perfekcji. Osoby trenujące, które stawiają przede wszystkim na to, aby dostarczyć jak najlepszej jakości białek, chętnie sięgają po golda, wiedząc, że inwestują w produkt o nienagannej reputacji. Firma Optimum dokłada wszelkich starań, aby wypracowana renoma była cały czas utrzymywana, dbając o to, aby odżywka posiadała zgodny skład z etykietą.

3. SFD WPC Whey Protein Plus

Początki powstania marki SFD, które właśnie polegały na wypuszczeniu na rynek odżywki białkowej, sprawiają, że obecne białka są mocno dopracowane pod kątem smakowym, jak i pod kątem ich rozpuszczalności, czy jakości. Firma co jakiś czas wypuszcza serię badań, które prezentują zawartość procentową protein i zgodność z etykietą, co daje nam pewność wyboru. Wybierając odżywkę SFD, na pewno nie możecie narzekać na brak odpowiedniego smaku.

4. Olimp Whey Protein Complex 100%

Klasyczna białko firmy Olimp od kilku lat gości na rynku suplementacji. Jest to mieszanka koncentratu białek serwatkowych, jak i izolatu, które w sposób zróżnicowany są wykorzystywane przez organizm osoby trenującej. Whey Protein Complex 100%, to gwarancja wysokiej jakości białka, które jest w formie instant, co sprawia, że jego rozpuszczalność jest wzorowa, a co za tym idzie układ trawienny dużo lepiej sobie z nim radzi. Polecany szczególnie osobom wrażliwym na produkty tego typu.

5. Berserk Isolate

Wysokiej jakości izolat, to doskonała opcja dla osób nietolerujących laktozy. Produkt firmy Berserk charakteryzuje niska zawartość cukru mlecznego, co sprawia, że nawet osoby nie trawiące laktozy, nie będą miały problemów z wykorzystaniem odżywki. Co więcej, suplement idealnie nadaje się jako wsparcie okołotreningowe, dzięki czemu z powodzeniem można wykorzystać go w porze potreningowej, gdzie w sposób szybki zostanie strawiony i wykorzystany na potrzeby regeneracyjne, jak i budulcowe.

6. HiTec Whey C6

Whey C6 to połączenie 6 frakcji białek, które mają za zadanie kompleksowo wspomagać organizm, dostarczając wysokiej jakości białek, o zróżnicowanym czasie trawienia. Tego typu rozwiązanie sprawdza się idealnie w ciągu dnia, jako element uzupełnienia diety. Co więcej, odżywka charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów BCAA, których jest blisko 28% w produkcie. Jest to zdecydowanie produkt dla osób poszukujących wsparcia dietetycznego o zaawansowanym składzie.

7. BioTech Iso Whey Zero

Izolat od firmy Bio Tech, swego czasu zrobił furorę na rynku suplementacji. Wszystko za sprawą składu, który oparty jest na 100% izolacie białka serwatkowego, co gwarantuje czystość produktu i wysokie wchłanianie. Co więcej, nazwa zero, to nie chwyt marketingowy, produkt charakteryzuje się bardzo niską zawartością, węglowodanów, tłuszczy, jak i cukru mlecznego-laktozy. Jest to produkt idealnie nadający się dla osób mających problemy z nietolerancjami, których to układy trawienne są “delikatne”.

8. Scitec 100% Whey Protein Concentrate

Znakomitej jakości, jak i smaku, białko Sciteca, cały czas znajduje swoich odbiorców. Okrzyknięte najsmaczniejszym białkiem na rynku, długo nosiło koronę na głowie. Produkt jest chętnie kupowany i zbiera pozytywne opinie od osób trenujących. Suplement oparty jest na koncentracie białek serwatkowych, które wykazuje znaczną zawartość aminokwasów EAA. Co więcej, jego wykorzystanie przez organizm jest na wysokim poziomie, co sprawia, że produkt charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną.

9. Optimum Nutrition Platinum Hydrowhey

Najwyższej jakości hydrolizat białka serwatkowego, to doskonały sposób na to, aby dostarczyć do organizmu protein, które to zostały poddane wstępnemu trawieniu poprzez hydrolizę enzymatyczną. Tego typu działanie sprawia, że produkt jest błyskawicznie trawiony, co z kolei powoduje duży skok aminokwasów w krwiobiegu, podnosząc poziom anabolizmu. Osoby stosujące Platinum Hydrowhey chwalą go za wzorową rozpuszczalność, skład i brak dyskomfortu trawiennego po zastosowaniu białka. Niektóre osoby popijają nawet białko tego typu na treningu, nie doznając przy tym dyskomfortu podczas ćwiczeń.

10. Trec Whey 100

Ostatnia pozycja w naszym rankingu to podstawowe białko firmy Trec, które ma za zadanie uzupełnić nasz jadłospis. Osoby wybierające produkt tego typu, kierują się przede wszystkim ceną, jak i walorami smakowymi. Ważne jest też, że Whey 100 dostarcza czystej, wysokiej jakości serwatki, co sprawia, że z powodzeniem może posłużyć jako uzupełnienie diety osoby trenującej np. w ciągu dnia.

Polecamy także:

Prawdziwym hitem kwarantanny były suplementy diety – analiza firmy badawczej Nielsen