12 kwietnia 2017 r. Forbes wydał TOP listę 10 najlepszych mediów społecznościowych na świecie. Nie było zaskoczenia, pierwsze miejsca obejmują: Instagram, YouTube, Twitter i Facebook.

Firma mierzyła zasięg, ilość odbiorców i trafność. Zostały wytypowane 3 najczęściej wyszukiwane segmenty : Uroda, Fitness i Dom.  Według Forbesa, 10 osób, które zajęły pierwsze miejsca w każdej z trzech kategorii, łączy w sobie social media z 250 milionami osób.

Tworząc ranking najbardziej wpływowych ludzi brano pod uwagę zarobki z zamówień reklamowych, sprzedaży swoich produktów i książek. Forbes planuje publikować i aktualizować listy TOP najbardziej wpływowych ludzi w poszerzając kategorie : moda, rozrywka , żywność oraz innych.

Poniżej lista najbardziej wpływowych gwiazd fitness na świecie (według Forbes)


  1. 1 Kayla Itsines lat 25 mieszka w Australia, Instagram: @kayla_itsines – 6,7 mln.
    Gwiazda ćwiczeń Kayla Itsines została nazwana jako numer jeden . Jej aplikacja ”Sweat with Kayla ” zarobiła 17 milionów dolarów w 2016r i ma ponad 6,6 milionów zwolenników na Instagramie i 11,4 miliona na Facebooku. Jako nastolatka opracowała program fitness, który konscentrował się na ramionach i udach

 

 

 


2. Jen Selter lat 23. Mieszka w : New York City . Instagram: @jenselter – 11 mln

Początkowo pracowała w recepcji przy siłowni. Selter prowadzi obecnie siedem kont Instagram, w tym jej udane osobiste @jenselter, @couplegoals i @thatbikini i zamierza uruchomić linię sprzętu treningowego.

 

 

 

3. Emily Skye lat 32. Mieszka w: Australia  Instagram @emilyskyefit – 2 mln

Gdy zapytali się jej , jak to się stało, że tak szybko osiągnęła popularność na świecie „Miałam stronę Blogspot, gdzie dzieliłam się swoją dietą, ćwiczeniami oraz do doświadczeniach w konkursach fitness” powiedziała.

 

 

 

 

4. Michelle Lewin lat 31. Mieszka w : Miami Beach, Florida , Instagram: @michelle_lewin – 10,3 mln

Urodzona w Wenezueli kulturystka zarabia aż 10 tys. dolarów za pośrednictwem samego Instagrama. Jest ambasadorką wielu marek, jednak przede wszystkim największy dochód bo aż 14 mln posiada przede wszystkim ze sprzedaży swojej linii suplementów i szeregu urządzeń treningowych.

 

 

 

 

 

5. Joe Wicks lat 31. Mieszka w: Kingston, UK,  Instagram: @thebodycoach – 1,8 mln

Joe Wicks rozpoznawany również pod nazwą „Body Coach”. Według Forbes zaczął na Twitterze, a teraz ma publiczność wynoszącą ponad 5 mln. Głównym źródłem utrzymania jest jego plan treningowy HIIT w 15 minutowych filmikach i książki kucharskie.

 

 

 


 

6. Cassey Ho lat 30. Mieszka w: Los Angeles, USA ,Instagram: @blogilates – 1,3 mln

Cassey, główny sukces osiągnęła dzięki sprzedaży książek, płyt DVD, linię odzieży i akcesoriów oraz przez kanał na YouTube.

 

 

 

 

7. Simeon Panda lat 30. Mieszka w: London, UK  Instagram @simeonpanda – 3 mln

Posiada swoją linię odzieży sportowej, akcesoriów oraz swoje książki elektroniczne, z których ma główne dochody.

 

 

 

 

 

8. Lyzabeth Lopez lat 36, Mieszka w: Toronto, Canada, Instagram: @lyzabethlopez – 2 mln

Znana jako „ Klepsydra Treningu”, która 10 lat temu zaczęła działać na FB. Główny swój dochód posiada z prowadzenia siłowni i internetowego programu szkoleniowego.

 

 

 

 

9. Natalie Jill lat 45, Mieszka w: San Diego, California, Instagram : @nataliejillfit – 514 tys.

45 letnia Natalie zaczęła od robienia zdjęć swojego jedzenia podczas własnej walki z nadwagą po ciąży i ostatecznie opracowała znaną markę. Obecnie ma e-książki, płyty DVD, aplikację, bestsellerową książkę i prowadzi samouczki wideo.

 

 

10. Rachel Brathan lat 28, Mieszka w: Aruba, Instagram @yoga_girl – 2,1 mln

Urodzona w Szwecji mama ćwicząca jogę Rachel Brathan. Według Forbes zarabia co najmniej 25 tys dolarów z serwisu Instagram. Posiada bestsellerową książkę.

 

 

 

źródło: forbes.com