źródło: informacja prasowa

Motywacje ludzi do fitnessu mają różnorakie powody, bez względu na to, czy jest to pragnienie długotrwałego zdrowia, zainteresowanie najnowszą technologią fitness, czy ogólna pasja do zdrowia i kondycji. Niezależnie od przyczyny, rok 2020 będzie wyznaczał kilka ciekawych trendów w branży fitness.

Programy fitness dla osób starszych

Ten aspekt raczej nie powinien być zaskoczeniem. Im bardziej sprawny pozostaje człowiek w późniejszych latach, tym dłużej żyje. Jedno z badań wykazało, że osoby o najwyższym poziomie sprawności w wieku 75 lat żyły o 10 lat dłużej w porównaniu z osobami o gorszej sprawności.

Nauka pokazuje, że metabolizm zmienia się z wiekiem, dzięki czemu łatwiej jest przytyć i stracić mięśnie w miarę starzenia się. Odzyskiwanie również trwa dłużej. Oznacza to, że należy utrzymywać intensywność, aby zachować najwyższą sprawność mięśni. Jeśli osoba jest w wieku 50, 60, 70 lub więcej lat, należy upewnić się, że trenerzy i / lub trenerzy zatrudniani w klubach fitness rozumieją niuanse związane z pracą z kimś w tym wieku.

Smart Boxing

Treningi bokserskie wykorzystujące technologię zyskają na popularności. W butikowym studiu bokserskim TwelveThree idą o krok dalej, wprowadzając urządzenia śledzące uderzenia do swoich zajęć bokserskich. Noszone na nadgarstku urządzenie będzie śledzić prędkość i intensywność uderzeń, dzięki czemu można będzie mierzyć postęp w czasie. Zajęcia nabiorą nowego poziomu zabawy i rywalizacji, ponieważ można będzie także zobaczyć, jak nasz “prawy sierpowy” wypada w porównaniu z innymi bokserami.

Yoga HIIT

Łączenie zajęć fitness jest obecnie bardzo modne. Zauważamy już połączenie Yogalates, czyli połączenie yogi i pilatesu lub zajęć w wodzie, typu Aquazumba. Inną ciekawą hybrydą są zajęcia łączące trening HIIT (interwałowy) z pozami typowymi dla jogi, zakończone rozciąganiem.

Ten efektywny trening pozwala uzyskać najlepsze wyniki z obu tych dziedzin. Trenujące osoby osiągają wówczas wysokie spalanie kalorii, jednocześnie wydłużając i rozciągając mięśnie. Jest to opcją idealna dla osób, które starają się znaleźć czas na osiągnięcie wszystkich swoich celów fitness. Nowość, która może się okazać wielkim sukcesem!

Treningi grupowe

Jest to trend, który już jest bardzo popularny, ale w 2020 roku ma nabrać na sile. Przemawia za tym duży wpływ pokoleń Millennials oraz Generacji Z, którzy cenią sobie społeczne aspekty tego typu treningu. Biorąc pod uwagę, że powyższe pokolenia stanowią 80% członków klubów fitness, nic dziwnego, że trening grupowy staje się tak popularny. W 2020 r. trend ten będzie ewoluował jeszcze bardziej, wraz z szeregiem nowych zajęć grupowych.

Treningi dla “duszy”

Dla wielu osób ćwiczenia są sposobem radzenia sobie ze stresem. Badania pokazują, że wielu Amerykanów stosuje trening jako główną metodę redukcji stresu. To fantastyczne narzędzie, ponieważ aktywność fizyczna ma moc zmniejszania lęku i poziomu stresu w ciele.

Trening “Mindfullness”, czyli trening uważności staje się coraz bardziej popularny. Pomaga radzić sobie z lękami, a nawet z depresją. Wiedząc, że możemy wykorzystać zarówno uważność, jak i ćwiczenia, aby złagodzić stres, ludzie chcą je łączyć.

Czas spędzony na regeneracji staje się równie ważny jak nasz trening i będzie miał znaczący wpływ na nasze wyniki. Odnosi się to do naszego stanu umysłu, naszego snu, poziomu stresu oraz odżywiania.

Zasadniczo w 2020 r. więcej uwagi poświęci się holistycznemu funkcjonowaniu. Ponownie technologia odgrywa w tym dużą rolę. Przykłady obejmują aplikacje, które pozwalają nam śledzić nasz sen i technologię zaprojektowaną, aby pomóc nam poprawić nasze wzorce snu, a także aplikacje do medytacji. Tendencja ta będzie koncentrować się na tych w ich początkowych latach, oferując zrównoważone plany zdrowotne.

“Intuicyjne” odżywianie

Trend ten, zapoczątkowany w 2019r., zachęca ludzi do dokonywania wyborów żywieniowych bez poczucia winy lub etycznego dylematu. Krótko mówiąc, podstawy intuicyjnego jedzenia obejmują:

  • jedzenie wtedy, gdy jesteśmy głodni a przestawanie, gdy już jesteśmy “pełni”
  • nie rozgraniczanie jedzenia na dobre i złe
  • nie trzymanie się sztywno zasad i reguł żywieniowych
  • czerpanie radości z jedzenia

Przez niektórych intuicyjne odżywianie traktowane jest jako “anty-dieta”, lecz trend ten może stać się bardzo popularny w 2020 roku.

 

Polecamy także:

Mrs.Sporty Kobiecą Marką Roku 2019!