fot. Dawid Koper

HIIT jednym z trendów na 2018 rok

Czy prognozy sprawdzą się?            

Trening HIIT (ang High Intensity Interval Training), czyli intensywny trening interwałowy to jeden z głośno zapowiadanych trendów treningowych na 2018 rok. Jest to program ćwiczeń dedykowany osobom, których celem jest szybka redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa kondycji. Z pewnością to forma, która budzi coraz większe zainteresowanie wśród trenujących oraz wpływa na inwestorów i właścicieli klubów fitness, którzy stawiają na satysfakcjonujące i zadowalające wyposażenie dla swoich Klientów.

HIIT to krótki trening interwałowy, którego długość zamyka się w przedziale 20-30 minut. Ponadto podczas tej formy treningu absolutnie nie możemy mówić o nudzie. Plan złożony jest z rozmaitych ćwiczeń, w których wykorzystujemy efekt niepełnego wypoczynku w krótkim czasie, a dzięki temu szybko osiągamy zamierzone efekty. HIIT to forma treningu praktycznie dla każdego. To metoda często wykorzystywana do urozmaicenia treningu personalnego oraz jako odrębna forma zajęć grupowych. Trening ten można wykonywać praktycznie w każdym miejscu z użyciem dowolnych sprzętów.

Z pewnością popularność treningu HIIT wiąże się z chęcią wykorzystania wolnego czasu, ale niekoniecznie w budynku klubu fitness. Jest to także metoda treningowa, która pozwala na skrócenie czasu spędzanego w siłowni, więc stanowi interesującą alternatywę treningu dla osób mocno zajętych. Naturalnym zatem jest fakt, iż w związku ze wzrostem ilości użytkowników fitness klubów, trening HIIT staje się coraz bardziej popularnym.

Trening HIIT możne być wykonywany na bramach do treningu funkcjonalnego, dodatkowo można wzbogacić trening o piłki lekarskie, liny, kettlebells, czy inne sprzęty, które znajdują się na siłowni.

Podążając za aktualnymi trendami warto odpowiednio wyposażyć klub fitness. Do tej pory , w polskich klubach fitness strefy cardio były głównie wyposażone jedynie w bieżnie, czy orbitreki. Trend oraz inspiracje zza granicy znacznie zmieniają dzisiejszy układ klubów fitness. Osobom odpowiedzialnym za planowanie przestrzenne obiektu z pomocą przychodzą targi FIWE, które w tym roku wzbogacają swoją ofertę o strefę, w której każdy przedsiębiorca będzie miał możliwość wyboru pomiędzy różnorodną, bogatą ofertą sprzętu oraz akcesoriów znajdujących się na wyposażeniu wielu zagranicznych klubów fitness.

W tegorocznej V edycji swój udział zapowiedzieli wszyscy dystrybutorzy sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń wielofunkcyjnych, co wielu managerom i właścicielom klubów fitness pozwoli kompleksowo zapoznać się z szeroką ofertą rynku i osobiście przetestować urządzenia, które są ich “must have”.

Targi FIWE Fitness Trade Show 2018 ( www.fiwe.pl ) odbędą się w tym roku w dniach 21, 22 i 23 września. Pierwszy dzień targów ( piątek) został przeznaczony wyłącznie dla klientów biznesowych, co z pewnością ułatwi prowadzenie rozmów. Ponadto specjalnie na ten dzień wystawcy przygotowują promocyjne oferty.