Wykwalifikowana, doświadczona kadra instruktorska jest asem w rękawie i jednym z elementów składających się na sukces atrakcyjnej oferty klubu fitness.

Umiejętna obsługa oraz profesjonalnie przygotowani ludzie umacniają Twoją pozycję. Są gwarantem udanych i bezpiecznych zajęć, a ich przygotowanie świadczy o jakości usług oferowanych przez klub. Kluczową sprawą jest, więc pozyskanie najlepszych ludzi.

Pierwsze wrażenie to obraz o jakiejś osobie, miejscu czy przedmiocie, który tworzymy w swojej głowie. Jest to instynktowne i trwa nie dłużej niż kilka sekund. Obraz ten jest zabarwiony emocjami, długo utrzymuje się w naszej pamięci i silnie wpływa na nasze zachowanie. Powinniśmy, więc zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby osoba, która po raz pierwszy wchodzi do naszego klubu fitness odniosła dobre wrażenie. Jednym z głównych elementów składających się na pozytywny odbiór jest kadra klubu, dlatego powinieneś zwrócić szczególną uwagę na proces jej selekcji.

Trener personalny to nie tylko ekspert z zakresu swojej specjalności sportowej, to „chodzący przykład” oraz źródło wiedzy z szerokiego obszaru aktywnego stylu życia. Dobry trener personalny powinien być osobą, która podchodzi do pracy z pasją i pełnym zaangażowaniem, potrafi zachęcać do osiągnięcia celu z entuzjazmem, posiada doświadczenie oraz chęć ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Cechuje go niezawodność, dyskrecja, cierpliwość oraz wiarygodność. Twoi instruktorzy powinni być najlepszymi specjalistami w swej dziedzinie, ponieważ to oni pomogą Ci w sprecyzowaniu Twoich celów i będą Twoimi przewodnikami na drodze do ich realizacji.