Photo: Fotolia

Trener wujek Google – Asystent do fitnessu

Google stawia na fitness. Gigant z Mountain View intensywnie pracuje nad nowym, udoskonalonym asystentem sportowym. Aplikacja będzie nie tylko mierzyć przebyty dystans, monitorować postępy treningowe, ale także przygotuje plany dietetyczne na podstawie lokalizacji, w której znajduje się użytkownik… czyli na przykład podpowie nam jaką pozycję z menu restauracji powinniśmy wybrać.

Google Coach… czyli Twój Trener Google

Photo: Google Fit

Co prawda Google ma już swoją Google Fit, ale zdaniem wielu nie dorównuje ona do ekosystemów zbudowanych wokół produktów Apple, Garmin czy FitBit. Prawdopodobnie aplikacja będzie dodatkiem do istniejącej. Początkowo ma być dostępna jedynie na Androida i Wear OS. Twój osobisty asystent treningowy będzie krył się pod nazwą Google Coach (nazwa nie została jeszcze ostatecznie zaakceptowana). Na obecnym etapie testów aplikacja znana jest pod nazwą Project Wooden.

Google Coach będzie zbierał dane o naszych zwyczajach i aktywnościach, które zostaną wykorzystane do ułożenia planów dietetycznych, treningowych oraz wskazówek niezbędnych do poprawy zdrowia. Gdy Trener Google zobaczy, że odpuściłeś trening zaproponuje inną aktywność w wolnym czasie, który wykryje w Twoim terminarzu.

Rozmowa z Trenerem

Sztuczna inteligencja, która kryje się w zapowiedziach rozwiązań zastosowanych w nowej aplikacji wydaje się być daleko wykraczająca poza ramy znanych nam rozwiązań. Aplikacja ma funkcjonować na zasadzie konwersacji, a nie w charakterze irytujących powiadomień.  Zamiast indywidualnych ostrzeżeń informujących o przyjmowaniu leków, codziennych czynnościach i piciu większej ilości wody, możesz otrzymać pojedyncze powiadomienie zawierające wszystkie trzy sugestie.

W przyszłości Google planuje wprowadzić Trenera nawet do telewizorów Android TV i głośników Google Home. Czy kolejny fit motywator jest nam potrzebny? Wujek Google uważa, że to znakomity pomysł. Więcej gromadzonych danych = więcej informacji dla reklamodawców.

Źródło: androidpolce.com / wareable.com

Zobacz także: