artykuł sponsorowany

Coraz więcej osób poszukuje praktycznych rozwiązań, które poprawią komfort ich życia. W przypadku tych, którzy decydują się na aktywność fizyczną, idealnie sprawdzi się trening funkcjonalny. A co za tym idzie, klatka NAOMI Fitness Design, na której jesteśmy w stanie zadbać o wszystkie partie naszego ciała.

 

Trening funkcjonalny to nic innego jak rodzaj ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni oraz zwiększenie koordynacji naszych ruchów. Przygotowaliśmy materiał, który przybliży temat zarówno osobom początkującym jak i tym, które pierwsze kroki na siłowni mają już za sobą.

W tej sytuacji nie ma lepszego rozwiązania niż klatka CUBE od Naomi Fitness Design, która jest jednym słowem wielofunkcyjna. Dzięki temu trening będzie mógł być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Klatka składa się z co najmniej kilku a nawet kilkunastu stacji. Znaleźć wśród stacji możemy np:

Worek treningowy to świetne uzupełnienie własnej siłowni. Umożliwia nam wzmocnienie siły, opanowanie podstawowej techniki wyprowadzanych ciosów i kopnięć w ten sam punkt, a także poprawienie koordynacji ruchowej, zwiększenie wydolności czy też wytrzymałości organizmu.

Dla tych, którzy myślą o wspinaczce, ale wolą postawić na bezpieczeństwo i niekoniecznie chcą robić to w naturalnym terenie, przygotowaliśmy linę lub tablicę wspinaczkową. To doskonałe narzędzia do treningu górnych partii ciała.

Trening gimnastyczny, siłowy i kondycyjny to połączenie, które zapewnia nam drabinka skośna. Kolejnymi stacjami są „Pull Up Station” oraz „Lift Station”, czyli miejsca stworzone m.in. z myślą o podciąganiu się na drążku, pompkach, wyciskaniu sztangi nad klatką piersiową na prostej ławeczce i wiosłowaniu na odpowiednim przyrządzie.

A teraz czas na wykorzystywanie grawitacji, ciężaru własnego ciała oraz specjalnych lin. Krótko mówiąc, do akcji wkracza Suspention Station (TRX). Co daje nam ta metoda? Wzmocnienie mięśni, poprawę równowagi, zwiększenie zakresu ruchomości i stabilizacji stawów, poprawę elastyczności ciała. Przy okazji aktywujemy mięśnie głębokie, które często są przez nas zaniedbywane.

Zwiększeniu siły i elastyczności mięśni sprzyja także Jump Station. Kolejną stacją jest Rower Station, która wykorzystuje wagę osoby ćwiczącej działając na cały korpus. Wspomaga także mięśnie rąk, nadgarstki, przedramię. Jest to bardzo trudne ćwiczenie, jednak wystarczy użyć Power Band, aby ćwiczenie stało się osiągalne dla osoby początkującej.

Rebaunder to nic innego jak trampolina ukośna. Jest to miejsce, gdzie możemy wykonywać ćwiczenia z piłką lekarską. Efektem końcowym jest wzmocnienie klatki piersiowej, bicepsu, tricepsu, barków, pleców oraz nóg. Dodatkowym plusem jest to, że mamy tutaj możliwość ćwiczenia w parach.

Jeśli widzimy wyciągnięty drążek, to jest to stacja nazywana Calisthenics. Przykładowym ćwiczeniem, które dzięki niej wykonamy, może być przyciąganie nóg do klatki piersiowej w zwisie.

Duże możliwości kształtowania siły mięśniowej umożliwiają nam Gym Rings (kółka gimnastyczne). Wymagają one wyzwalania możliwie jak największych napięć mięśni.

W zwiększaniu naszej sprawności fizycznej pomoże nam także Monkey Bar, Army Net, Abdominal Straps czy też Grib Balls.

Dodatkiem może być również Torso Trainer, czyli urządzenie do treningu całego ciała zawierające dwa regulowane ramiona, które w zależności od treningu przyjmują dolną lub górną pozycję. Urządzenie umożliwia trening z dowolną prędkością, przy dowolnym obciążeniu i bez siły inercji.

Abdominal Bench to tzw. ławka grawitacyjna. To innowacyjne narzędzie z wyściełanym oparciem. Ławka może płynnie przejść z pozycji poziomej do pozycji, w której głowa jest zwrócona ku ziemi i dzięki funkcjom zabezpieczającym zapewniają użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo. W tym położeniu aktywnie uwalniane jest napięcie mięśni. Przy regularnym stosowaniu prowadzi również do uwolnienia od skurczy pleców.

Natomiast Abdominal Thron to profesjonalne stanowisko treningowe umożliwiające skuteczne ćwiczenie mięśni brzucha bez obciążania dolnej części pleców.

Nie lubimy się ograniczać i cenimy sobie praktyczność naszych projektów. Ilość stacji oraz ich wykorzystanie to dowód naszej wielofunkcyjności, którą uwielbiają nasi klienci. Ci, którzy raz zdecydowali się na klatkę od Naomi, zdecydowaliby się na nią także po raz kolejny. Innowacyjność, praktyczność, wysoka jakość i profesjonalizm to to, czym możemy się pochwalić. Nasze klatki znajdują się już z wielu miejscach w Polsce oraz za granicą. Przykładem są m.in. wszystkie kluby sieci Xtreme Fitness, Elite Gym & Fitness, Park Wodny w Krakowie oraz K2 Arena Opole. Zachęcamy do odwiedzenia tych miejsc i przekonania się „na własnej skórze”, że trening wcale nie musi być nudny.

Polecamy także:

Sukces jako efekt ciężkiej pracy i determinacji – rozmowa z Luką Opolskim