Trening mobilny EMS od AQ8 System

 Dla wielu z nas wakacje kojarzą się z odpoczynkiem i błogim lenistwem. Nie dla AQ8 System. W tym roku okres wakacyjny okazał się bardzo pracowity i owocny w nowe przedsięwzięcia i inwestycje. W odróżnieniu od tradycyjnych klubów fitness studia ems nie wykazują tak istotnej sezonowości, jak w pierwszym wymienionym przypadku. Klienci uczęszczają na treningi regularnie, a okres wakacyjny jest dla nich okazją, by jeszcze przed urlopem popracować nad formą.

Nowe otwarcia

Ostatnio informowaliśmy o otwarciu nowego studia EMS w Łodzi przy ulicy Rynek Nowosolnej 2 Dream Body  wyposażonego w A8Q System. Jest to jedno z większych studiów EMS w Polsce.  Zgodnie z oczekiwaniami właścicieli, studio odniosło wielki sukces i i już na początku października planowane jest otwarcie kolejnej filii Dream Body na jednym z większych łódzkich osiedli, a także studio franczyzowe w Radomsku będące jednocześnie pierwszym studiem tego typu w tym mieście a zgodnie z zapowiedziami właścicielki Dream Body Magdaleny Solarz planowane są kolejne otwarcia i rozwój sieci franczyzowej.

Kolejne studio wyposażone w nasz sprzęt treningowy pojawi się wkrótce w Krakowie,  w którym treningi elektrostymulacji mięśni są niezwykle popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. O tej inwestycji będziemy informować Was w najbliższym czasie.

Trening z dojazdem do klienta

W lipcu swoją działalność rozpoczął również Patryk Jaworowski właściciel MOBI EMS TRAINING  z Warszawy. Patryk zdecydował się na inny model biznesowy prowadzenia treningów EMS obecnie zyskujący coraz większą popularność. Temat studia mobilnego wydaję się być niezwykle interesujący, więc przeprowadziliśmy krótką rozmowę z Patrykiem Jaworowskim właścicielem MOBI EMS TRAINING.

Trening mobilny w Polsce nie jest w tym momencie bardzo popularny, skąd ten pomysł?

Jestem trenerem personalnym, od kilku już lat pracuje z klientami, a od jakiegoś czasu interesuje się tematem treningów z wykorzystaniem metody EMS. Dostrzegając rosnący potencjał tego typu treningów na rynku fitness, postanowiłem spróbować swoich sił i otworzyć własne studio treningowe. Niestety już na samym początku tego przedsięwzięcia pojawiły się problemy ze znalezieniem odpowiedniego lokalu. Nie chciałem jednak zwlekać z otwarciem swojej działalności, więc pomyślałem, że mogę zacząć trenować klientów mobilnie w zaciszu ich własnego domu lub biura. Tym samym zdobywać bazę klientów, a w międzyczasie szukać odpowiedniego miejsca na studio.

Z jakimi krokami wiąże się rozpoczęcie działalności trenera mobilnego EMS?

W moim wypadku było to bardzo proste. Posiadałem już własny samochód, więc wystarczyło zaopatrzyć się już tylko w urządzenie do treningu EMS. Wybrałem urządzenie AQ8 System ze względu na to, iż jest to sprzęt mobilny oparty na technologii bezprzewodowej, niewielki, łatwy do transportu. Marka jest już dobrze znana na polskim rynku, ma ugruntowaną pozycję i bardzo atrakcyjną ofertę finansowania. Dodatkowo zainwestowałem w reklamę w mediach społecznościowych, uruchomiłem fanpage na Facebooku, okleiłem auto i gotowe! Mogłem startować.

Jak duże jest zainteresowanie klientów tego typu usługą?

 Klienci bardzo cenią sobie treningi z dojazdem do klienta. Jest to bardzo wygodne dla nich i przede wszystkim oszczędza ich czas, który w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Istota treningu EMS to nie tylko jego efektywność, ale również krótki czas jego trwania, więc dojazd do studia nie może zabierać więcej czasu niż sam trening, ponieważ mijałoby się to z celem. Trening mobilny jest rozwiązaniem tego problemu. Co więcej moimi częstymi klientami są osoby, które nie mogłyby sobie pozwolić na dojazd do studia stacjonarnego, np. kobiety z małymi dziećmi lub osoby, które na trening wykorzystują przerwę na lunch.

Jakie są zalety treningu mobilnego dla trenera EMS w porównaniu do prowadzenia studia stacjonarnego?

 Przede wszystkim redukcja kosztu stałego jakim jest wynajem lokalu i opłaty z nim związane. Jest to szczególnie korzystne na początku naszej działalności, kiedy dopiero budujemy grupę klientów. Dodatkowym atutem jest to, iż w przypadku treningu mobilnego nie jesteśmy zobligowani do działania  tylko na danym terenie. Ja działam na terenie Warszawy a nawet okolic, dzięki treningom mobilnym jestem w stanie dotrzeć do klientów mieszkających w różnych rejonach miasta. W lato dzięki świetnej pogodzie ogromną popularnością cieszyły się treningi outdoor.

Artykuł sponsorowany

Zobacz także: