źródło: artykuł partnerski

Aż 77% ankietowanych planuje w 2021 roku prowadzić aktywny styl życia. 80% deklaruje zainteresowanie ćwiczeniami fizycznymi, z czego wcześniej tylko 25% posiadało karnet na siłownię. Zdrowie i dobre samopoczucie stały się dla ludzi priorytetem. Nic dziwnego, pandemia Covid-19 odcisnęła ogromne piętno na naszym zdrowiu – aż 45% ankietowanych przybrało na wadze, ponad 50% odczuwa większy stres, a 37% zauważa u siebie objawy depresji. trening

trening

Jesteśmy zmotywowani do prowadzenia aktywnego stylu życia, chcemy „wyjść do ludzi” i trenować w klubach fitness, jednak czy wrócimy do tych samych aktywności? Jak zmienią się nasze przyzwyczajenia? Z pewnością będziemy bardziej ostrożni w kontaktach międzyludzkich. Będziemy poszukiwać aktywności, które ograniczą nasz kontakt z innymi ludźmi i zapewnią nam bezpieczny dystans społeczny. trening

Odpowiedzią na te nowe preferencje klubowiczów mogą być treningi w małych grupach. Dlaczego?

  • Są organizowane z ograniczoną liczbą uczestników – grupa treningowa nie powinna przekraczać 10 uczestników, po to, aby trener mógł mniej więcej w tym samym stopniu skupić się na instruktażu, motywacji i przekazywaniu wskazówek. Każda osoba trenuje w swojej strefie, dzięki czemu kontakty pomiędzy uczestnikami są ograniczone.
  • Są przystępne cenowo dla klubowicza – nie jest tajemnicą, że dla wielu osób trening personalny będzie nieosiągalny ze względu na cenę. Organizując zajęcia w małej grupie w naszym klubie możemy stworzyć specjalny karnet, a koszt wejścia dla pojedynczej osoby będzie dużo korzystniejszy cenowo.
  • Są różnorodne – pozwalają trenerom dowolnie modyfikować program treningowy, mając na uwadze poziom zaawansowania uczestników, długość sesji czy cele treningu (programy mogą być ukierunkowane na konkretne parametry, jak np. w treningu SkillX na Siłę, Zwinność, Wytrzymałość i Szybkość). Nowe propozycje treningowe dla klubowiczów pozwolą z powrotem ściągnąć ich do klubu i podtrzymać stałą motywację, dzięki zmieniającym się treningom.
  • Dają poczucie przynależności – treningi w małej grupie są świetnym narzędziem do podtrzymania poczucia przynależności klubowicza. Na powodzenie składa się nie tylko charyzmatyczny trener, ale również atmosfera grupy. Trenując z tymi samymi osobami, osiągając wspólne cele i zmagając się wspólnie ze swoimi ograniczeniami, wytwarza się poczucie wspólnoty, które dodatkowo motywuje do uczęszczania na zajęcia.
  • Są bardzo efektywne – trening w małej grupie pomaga osiągnąć cele treningowe znacznie szybciej, ponieważ trener jest w stanie przekazywać spersonalizowane wskazówki każdej osobie, a atmosfera grupy przyczynia się do wyższej motywacji i sprawia, że staramy się osiągać jeszcze więcej. Nawet jeśli jedna osoba nie radzi sobie z treningiem, trener i grupa są w stanie zareagować i podtrzymać motywację na odpowiednim poziomie.

Mówi się, że przyszłością treningu personalnego w branży fitness jest skupienie się w jeszcze większym stopniu na EDUKACJI (uczenie klientów na temat ich ciała i tego, jak utrzymać je w dobrej kondycji niezależnie od trenera), a treningów w małych grupach na DOŚWIADCZENIU. Trening w małej grupie jest wystarczająco duży, aby zapewnić rozrywkę, ale wystarczająco mały, aby nadal być wysokiej jakości.

Przykładem takiego treningu w małej grupie jest format treningowy SkillX, stworzony przez markę Technogym. SkillX zapewnia najbardziej zaawansowany technologicznie, zorientowany na wyniki trening grupowy, który rozwija wiele elementów sprawności fizycznej jednocześnie. Sesja treningowa SkillX bazuje na metodzie Skillathletic – doskonale skomponowanej metodzie treningowej, która, jak udowodniono naukowo, zwiększa możliwości fizyczne trenującego. Metoda bazuje na czterech podstawowych parametrach: Sile, Zwinności, Wytrzymałości i Szybkości. Format SkillX to połączenie treningu grupowego o wysokiej intensywności z wykorzystaniem pomiaru tętna poprzez aplikację Teambeats oraz zaawansowanego technologicznie sprzętu Technogym. Klubowicze korzystają z opasek monitorujących tętno i mogą kontrolować je na ekranie – aplikacja dodatkowo informuje, w jakiej strefie tętna się znajdujemy. Rolą trenera jest kontrola techniki uczestników, udzielanie wskazówek, motywowanie oraz podnoszenie/obniżanie intensywności treningu w zależności od parametrów tętna uczestników. Dzięki takiemu modelowi, trening SkillX jest bardzo efektywny, stwarza atmosferę rywalizacji i pozwala pracować nad różnymi parametrami naszego ciała.

Dowiedz się więcej na: https://technogympolska.pl/skill-x/