źródło: materiały prasowe McFit

18 maja br. w Warszawie w studiu McFIT Mokotów przy ul. Wołoskiej 16 odbyła się pierwsza edycja zawodów Men’s Fitness Challenge Polska. Rywalizacja miała na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnego klubowicza McFIT w Polsce. Dotychczas podobne zawody organizowane były w studiach sieci McFIT w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

Dziesięciu sportowców, dziesięć konkurencji, jeden zwycięzca – Paweł Leśnikowski to „najsilniejszy” klubowicz McFIT. Entuzjasta crossfitu zdobył tytuł w pierwszej edycji konkursie w Polsce wygrywając w sumie cztery z dziesięciu konkurencji.

Zasady: w dziesięciu wymagających dyscyplinach zawodnicy zmierzyli się z własnymi granicami, a najlepsza średnia zdecydowała o zwycięstwie. Zawodom przyświecały zasad fair play oraz wzajemny szacunek. Nie zabrakło też dobrej zabawy oraz sportowej motywacji. Żeńska edycja zawodów Girls Fitness Challenge Polska odbędzie się 29 czerwca w Warszawie.

Dwóch pierwszych zawodników z Polski 26 października br. weźmie udział w zawodach International Fitness Challenge w Berlinie.

Zawodnicy

 1. Łukasz Gąsiński
 2. Piotr Górski
 3. Paweł Leśnikowski
 4. Robert Łoszakiewicz
 5. Rafael Malinowski
 6. Paweł Michalski
 7. Łukasz Opolski
 8. Szymon Teul
 9. Marcin Wrzeszcz
 10. Maksym Ziółkowski

Finałowa trójka:

 1. Paweł Leśnikowski
 2. Robert Łoszakiewicz
 3. Paweł Michalski

W trakcie zawodów obowiązywały następujące konkurencje:

 1. Ergometr wioślarski
 2. Maszyna na Klatkę Piersiową – ciężar 80 kg
 3. Maszyna na Mięśnie Nóg – ciężar 205 kg
 4. Maszyna Wioślarska – ciężar 80 kg
 5. Maszyna Modlitewnik – ciężar 50 kg
 6. Dipsy
 7. Podciąganie się
 8. Wyciskanie Hantli – ciężar 26 kg
 9. Deadlift – ciężar 100 kg
 10. Plank

Polecamy także

Pre-opening Orangetheory Fitness na Wilanowie, połączone z akcją: zdobądź roczny karnet w Orangetheory Fitness Challenge