źródło: komunikat prasowy

Historia tej sieci rozpoczęła się dokładnie 35 lat temu. Dzisiaj może pochwalić się otwarciem swojej tysięcznej lokalizacji. Pierwszy klub powstał w Holandii i również w tym kraju od kilku dni działa klub Basic-Fit numer 1000.

CEO Basic-Fit René Moos przyznała w komunikacie: “Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy otworzyć naszą tysięczną lokalizację. Jest to kamień milowy, który zawdzięczamy naszym lojalnym członkom i pracownikom, bez których nie byłoby to możliwe. Jak tylko pozwolono nam ponownie działać, liczba członków mocno wzrosła w krótkim czasie. To naprawdę potwierdza, jak ważną rolę pełnimy w społeczeństwie. Trening jest podstawową koniecznością i cieszymy się, że możemy pomagać ludziom w utrzymaniu ich zdrowia w bezpiecznym i odpowiedzialnym środowisku. Będziemy nadal się rozwijać i pracować nad osiągnięciem naszego celu, jakim jest 1250 klubów do końca 2022 roku”.

Historia sieci

1980’s: René Moos kończy zawodową karierę tenisową i zaczyna inwestować w fitness
1984: René Moos otwiera pierwsze kluby
2010: Przejęcie marki Basic-Fit i ekspansja Basic-Fit w Belgii i Luksemburgu
2011: Basic-Fit rozszerza swoją działalność na Francję i Hiszpanię
2016: Basic-Fit przekroczył liczbę ponad miliona członków i wszedł na giełdę
2019: Basic-Fit staje się największą i najszybciej rozwijającą się siecią fitness w Europie z ponad 2 milionami członków.
2021: Basic-Fit oficjalnie otwiera swój tysięczny klub

Basic-Fit w kościele i na stadionie

W ciągu ostatnich kilku lat, sieć rozwinęła się bardzo dynamicznie, zaczynając od garstki klubów prowadzących aż do dwóch milionów członków i 1000 lokalizacji w ponad pięciu krajach: Holandii,
Belgii, Luksemburgu, Francji i Hiszpanii. Niektóre kluby mają bardzo wyjątkowe lokalizacje, takie jak stare kościoły, fabryki, a nawet profesjonalne stadiony piłkarskie, jak PSV Eindhoven.

Ponadto, 200 klubów jest otwartych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Razem 6000 pracowników dba o to, aby klubowicze mogli pracować nad swoim zdrowiem w bezpiecznym i odpowiedzialnym środowisku. Trening jest możliwy zawsze i wszędzie za pośrednictwem innowacyjnej aplikacji,
która okazała się przydatnym bodźcem podczas lockdownu. Mimo to, po ponownym otwarciu siłowni w 2020 r. odnotowano ponad 33 miliony wizyt w klubach.

Redouane Zekkri, który jest związany z Basic-Fit od 2008 roku, a obecnie pełni funkcję COO, przyznał zachwycony: “Nasza społeczność Basic-Fit w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się rozwinęła. Jako lider rynku jesteśmy dumni, że przekroczyliśmy ten kamień milowy. Dbanie o kondycję fizyczną jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a ludzie stają się coraz bardziej świadomi korzyści z tego płynących. Trening jest niezbędny i cieszymy się, że możemy się do tego przyczynić”.