źródło: materiały prasowe

UFC Gym sukcesywnie kontynuuje swoją ekspansję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Właśnie uruchomiono pierwszy obiekt w Abu Dhabi. Siłownia powiązana z Ultimate Fighting Championship jest jednocześnie trzecią otwartą w Emiratach, obok Business Bay i Jumeirah Beach Residence w Dubaju.

Obiekt UFC Gym w Abu Dhabi zajmuje 1600 metrów kwadratowych na trzech piętrach willi w mieście Mohammed bin Zayed. Na parterze mieści się wielofunkcyjna strefa fitness, na pierwszym piętrze charakterystyczny 24-metrowy Octagon, brazylijska mata do jiu-jitsu oraz strefa do kick-boxingu . Drugie piętro przeznaczono na sprzęt do ćwiczeń siłowych i cardio oraz salę do grupowych zajęć fitness.

UFC Gym

Coś więcej niż zajęcia inspirowane MMA

Obecnie w programie przewidziano zajęcia brazylijskiego jiu-jitsu, boksu, kick-boxingu, grupy kolarskiej oraz jogi. W przyszłości planowane jest również włączenie zumby. Dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą także wziąć udział w zajęciach, których celem jest zainteresowanie młodzieży zdrowym trybem życia.

UFC Gym oferuje własną wyspecjalizowaną klasę o nazwie DUT, co oznacza Daily Ultimate Training. Pomimo nazwy nie zobaczymy kopnięć ani uderzeń. Zamiast tego, 50-minutowa lekcja prowadzona jako obóz treningowy, który obejmuje liny, skakanki, TRX, skrzynie, kettlebell, wolne ciężary i inne. Uczestnicy poruszają się własnym tempem, a zajęcia są otwarte dla wszystkich poziomów sprawności.

UFC Gym

Aplikacja mobilna

Członkowie będą mieli dostęp do aplikacji, która umożliwia łatwe rezerwowanie zajęć do 48 godzin wcześniej. Aplikacja oferuje również inne funkcje, w tym przegląd wszystkich certyfikowanych trenerów siłowni UFC, harmonogram zajęć, dostęp do filmów z ćwiczeń w domu i informacje o członkostwie.

Trenerzy UFC Gym

Większość zatrudnionych trenerów ma doświadczenie w mieszanych sztukach walki. Po dołączeniu do UFC Gym muszą przejść rygorystyczny program certyfikacyjny, a także wziąć udział w corocznej siedmiodniowej intensywnej sesji treningowej, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w branży fitness. Trenerzy są również poddawani całorocznej ocenie.

Marka działa na rynku fitness od 2009r. Ścisłe partnerstwo z organizacją UFC  zapewnia dostęp do najnowocześniejszych technik szkoleniowych. Rozwój operatorowi zapewniły aż 3 modele franczyzowe, które pozwalają na otwarcie własnego obiektu w pełni dostosowanego do możliwości finansowych:

  • Class UFC Gym (od 230 do 370mkw) studio butikowe z niskimi kosztami eksploatacji
  • Core UFC Gym (od 650 do 1100mkw) klub rodzinny z szeroką ofertą zajęć
  • UFC Gym Signature (powyżej 1600mkw) siłownia typu premium

Obecnie marka posiada ponad 150 lokalizacji na całym świecie.