źródło: informacje prasowe

W podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego powstał nowy obiekt sportowy. 30 października miało miejsce oficjalne otwarcie ultranowoczesnej siłowni, z której korzystać będą studenci i pracownicy UW.

W ramach tej inwestycji powstała przestrzeń o powierzchni ponad 6 tys. mkw., na którą składają się dwie sale fitness, siłownia, sala do crossfitu, ergometrownia, trzy sale wielofunkcyjne, szatnie, pomieszczenia sanitarne, przebieralnie, powierzchnie wspólne przeznaczone do spędzania wolnego czasu i integracji oraz multimedialna sala sportowo-widowiskowa.

Cała przestrzeń została wyposażona w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, jak np. Cable Cross Over (wyciąg bramowy) czy Multi Fit Cage (stacja do treningu funkcjonalnego).

W podziemiach BUW będą się odbywały również zajęcia m.in. z tańca towarzyskiego, szermierki, tenisa stołowego i jogi. W każdym tygodniu z obiektu będzie mogło korzystać łącznie 4 tys. osób. Wartość inwestycji to w sumie 26,2 mln złotych. Jej realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku.

Polecamy także:

Total Fitness z kolejnym klubem na Bemowie