źródło: www.wirtualnemedia.pl

Jak zdobyć lojalność konsumenta oraz wzmocnić pozytywne doświadczenia związane z marką, a jednocześnie wesprzeć sprzedaż? Odpowiadając na te pytania działy marketingu decydują się na konkursy i programy lojalnościowe. Jednocześnie muszą wiedzieć, po jakie nagrody najlepiej sięgnąć w przypadku akcji marketingowych, żeby przyciągnąć uczestników i zaspokoić ich oczekiwania.

Zadowolenie uczestników akcji marketingowych przekłada się na wymierne efekty biznesowe, dlatego wybór atrakcyjnej, uniwersalnej nagrody stanowi zachętę do udziału i jest kluczowy. Czy akcesoria sportowe i karty podarunkowe rozwiązują tę kwestię, zwłaszcza w obecnych okolicznościach?

Od kilku lat panuje moda na dbałość o zdrowie i aktywność fizyczną. Dostęp do aktywności sportowych dla osób na różnych poziomach zaawansowania stał się powszechny. Z tego powodu karnety do obiektów sportowych, sprzęt sportowy lub karty podarunkowe do jego zakupu to uniwersalny benefit, po który sięgają pracodawcy, żeby doceniać swoich pracowników i nagradzać partnerów biznesowych. Nie bez powodu pojawiają one się często na listach nagród w rozmaitych akcjach marketingowych.

Świadomość społeczeństwa na temat roli sportu rośnie, a liczne badania potwierdzają, że:

  • regularna aktywność wywiera nieoceniony wpływ na zdrowie psychofizyczne, obniża poziom hormonów stresu i stymulują produkcję endorfin
  • ruch ma znaczenie dla prawidłowej aktywności mózgu i pobudza kreatywność
  • osoby dbające o formę są bardziej wydajne i efektywne, są odporniejsze na choroby.

Wiedzą o tym także konsumenci. Coraz częściej wpisują aktywność w swój styl życia i chętnie widzą takie samo podejście u marek, z którymi łatwiej się dzięki temu utożsamiają.

Co to oznacza dla organizatorów akcji marketingowych? Zamieszczenie akcesoriów sportowych w puli nagród w programach lojalnościowych i konkursach przede wszystkim:

  • zwiększa szanse na zainteresowanie pośród szerokiej grupy aktywnych fizycznie konsumentów
  • pozwala manifestować troskę o zdrowie, rutynę i zainteresowania uczestników akcji, a zarazem prezentować wartości istotne dla marki
  • aktualnie umożliwia dotarcie z akcjami do grona odbiorców, którzy podczas pandemii zostali pozbawieni dostępu do siłowni, dzięki czemu wzrosło ich zapotrzebowanie na akcesoria do sportu uprawianego w domu.

W obliczu obecnych wyzwań związanych z kwarantanną, warto bardziej niż kiedykolwiek zachęcać do aktywności fizycznej, która przeniosła się do domowych czterech kątów. Statystyki pokazują, że zapotrzebowanie na akcesoria sportowe rośnie – sklepy ze sprzętem sportowym sprzedają ponad 300% więcej zestawów do ćwiczeń siłowych, o 170% wzrosła sprzedaż sprzętu fitness, a o 150% akcesoriów do uprawiania jogi (zestawienie Stackline z 31 marca 2020 roku).

Polecamy także:

Siłownie w Dubaju już otwarte – jakie zasady obowiązują?