Ultimate Nutrition, firma zajmująca się suplementami dla sportowców przestała istnieć! W weekend pracownicy, którzy pojawili się na zmianie zobaczyli napis na drzwiach:

Jeśli to czytasz, informujemy, że Twoje zatrudnienie zostało rozwiązane z dniem 17 sierpnia 2019. Za kilka dni otrzymasz więcej informacji na maila. Życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.
Z właścicielem firmy, zatrudniającej ok 200 pracowników, Brian M. Rubino nie można się w żaden sposób skontaktować.
Pracownicy nie otrzymali żadnych wyjaśnień ani ostrzeżeń. Z dnia na dzień stracili pracę i zostali bez żadnych środków oraz możliwości znalezienia alternatywy.
Wielu sprzedawców w Europie potwierdziło, że nie zostali nawet powiadomieni i dowiedzieli się o zamknięciu firmy w poniedziałek rano.

Ultimate Nutrition była jedną z największych firm suplementacyjnych w branży. Sponsorowali największe gwiazdy kulturystyki, takie jak Dexter Jackson i Phil Heath, a także byli sponsorami Olympia Weekend.
kilka dni po tym, jak Ultimate Nutrition zwinął interes bez uprzedzenia, Quest Nutrition został sprzedany za 1 miliard dolarów. Quest Nutrition, producent batonów proteinowych, który zajął drugie miejsce na liście 5000 najszybciej rozwijających się firm amerykańskich w 2014 roku, został przejęty przez Simply Good Foods Co.

Czy powyższe wydarzenia świadczą o kryzysie w branży suplementacyjnej, o której się coraz częściej słyszy? Ten temat poruszymy podczas Debaty CEO na Fiwe Fitness Trade Show. Już 13 września 2019.

Polecamy także:

Co trzeci użytkownik odżywek dla sportowców kupuje je w klubie fitness