Drodzy Państwo, zapraszamy na rozmowę z Panią Patrycją Bergius, założycielką Upgrade.studio w Aleksandrowie Łódzkim, które charakteryzuje się propagowaniem dyscypliny sportowej, jaką jest pole dance wśród dorosłych i dzieci!

Pani Patrycjo, proszę opowiedzieć naszym czytelnikom, kiedy powstało Upgrade.studio? Czym się charakteryzujecie?

Nasze studio powstało we wrześniu 2018 roku. Założycielką Studia jestem ja (Patrycja Bergius) oraz mój partner Marek. Stworzyliśmy to miejsce od podstaw, w budynku w którym kiedyś były zakłady produkujące pończochy. Budynek był w opłakanym stanie, a żeby zminimalizować koszty zrobiliśmy wszystko własnymi rękoma. Długie dni i noce zaowocowały pięknym, ciepłym wnętrzem. Jesteśmy studiem butikowym, na zajęciach chcemy dać klientom jakość, dlatego dla mnie jako szefa ważna jest przestrzeń. Na sali nie ma więcej niż 12 osób. Naszym głównym profilem działalności jest dyscyplina sportowa, jaką jest Pole Dance. Uczymy na 8 kolorowych drążkach pionowych, dzieci oraz dorosłych. Stawiamy duży nacisk na stretching szeroko pojęty. Mamy stretching typowy pod pole dance ale także stretching w parach dla lepszych efektów.

Innowacją są zajęcia pole dance dla dzieci – czy cieszą się popularnością? Jak są przeprowadzane?

Zajęcia pole dance dla dzieci dzielimy na dwie kategorie wiekowe. Pole dance kids to zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz zajęcia dla nastolatek. Tu wiek uczestniczek to 12 do 16 roku życia. Mamy dodatkową grupę ukierunkowaną na występy na scenach i pokazach. Grupa pole dance kids choreo. Rozumiemy, że nie każde dziecko może lubić i chcieć tańczyć, stąd podziały.
Tradycyjne zajęcia pole dance to połączenie akrobatyki na drążku pionowym – zwanym rurką, wzmacnianie całego ciała, oraz techniczne aspekty treningu.

Jak wyglądają zajęcia ze stretchingu w parach? Czy częściej przychodzą pary mieszane? Jak odbywają się zajęcia?

Stretching w parach jest dla każdego. Mamy pary damsko – męskie, ale także często spotykamy na zajęciach mamę z córką a nawet mamę z synem. Rozciąganie w parach jest bardziej efektywne, ponieważ samodzielnie nie rozciągniemy się tak, jak z asekuracją i pomocą drugiej osoby. Uświadamiamy ludzi, że rozciąganie jest nieodłącznym elementem treningu. Czy to pole dance, czy to trening wzmacniający.

Czy Państwa trenerzy to certyfikowane osoby, sportowcy, osoby aktywnie uprawiające sport?

Trenerzy to pasjonaci. Ukończyli certyfikowane szkolenia, by zdobywać wiedzę. Każdy z nich zaczynał od amatorskiego uprawiania sportu. Trenerów jest ośmiu. Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym. Ja prowadzę treningi obwodowe, a moja ulubioną dyscypliną treningową jest Tabata.
Ukończyłam kurs trenera personalnego oraz szkolenie tabata trening. Trener Rafał wzmacnia ludzi siłowo. Osobiście przeszedł metamorfozę, odkąd Upgrade.studio powstało. Dodatkowo prowadzi zajęcia z kick – boxingu dla dorosłych, na które uczęszczają również panie. Jest również trenerem personalnym.

Następnie jest Kasia, czyli dziewczyna która miłością wielką kocha piłki fitness – duże. Ukończyła kurs, bo wiedziała ze na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Ma prawie 45 lat i tym samym udowadnia, że wiek nie ma absolutnie znaczenia, jeśli chodzi zarówno o pasję i sport czy spełnianie marzeń. Ukończyła kurs trenera fitness oraz szkolenie właśnie z piłek fitness.
Justyna to dziewczyna orkiestra. Trener personalny oraz trener samoobrony, jak również świetny choreograf i trener pole dance. Dzieciaki ją uwielbiają.

Sylwia – wykształcenie pedagogiczne oraz sportowe, nauczycielka prowadząca zajęcia dla przedszkolaków. Najmłodsza grupa daje świetnie radę w rozwoju psycho – ruchowym.
Klaudia Kwiatos to tancerka, choreografka. Jej specjalnością jest pole dance exotic. Jest tancerką w zespole Blue Cafe. Pasjonatka kół cyrkowych, które w przyszłości mamy zamiar wprowadzić.

Hania jest trenerem pole dance miłośniczka kubańskich rytmów. Prowadzi treningi pole dance oraz stretching w parach.

Lidia to nasz szalona instruktorka zumby. Zaraża ludzi humorem i optymizmem. Umiejętnie wdraża spalanie kalorii poprzez połączenie tańca i fitnessu.
Marek to trener personalny z cudownym podejściem do dzieciaków i z miłością do sztuk walki. W Studio prowadzi 2 grupy wiekowe kick – boxingu.

Skład jest trenerski niewielki bo i studio malutkie, ale są to wyłącznie pasjonaci i fachowcy w swojej dziedzinie.

Czy prowadzą Państwo również zajęcia indywidualne?

Zajęcia indywidualne – treningi personalne również są w naszej ofercie. Prowadzimy tradycyjne treningi personalne oraz treningi personalne pole dance. Przygotowujemy także naszych podopiecznych do biegów z przeszkodami. Jesteśmy oficjalnym partnerem Runmageddon.

Czy studio posiada również klasyczny sprzęt do ćwiczeń?

Nie posiadamy siłowni, dysponujemy wolnym ciężarem, trochę sprzętu crossfitowego, skrzynie, lina podwieszona pod sufit, power bagi, skakanki, hantle, sztangi i wszystko to co jest potrzebne by zrobić dobry trening bez użycia maszyn. Na sali drugiej kostki do rozciągania, pasy do jogi oraz rurki.

Zapraszamy wszystkich do Upgrade.studio!

Polecamy także:

Duńska filizofia hygge kluczem do sukcesu sieci Loop Fitness – rozmowa z Szymonem Okrojkiem