W ubiegłym miesiącu Redakcja Portalu www.branzafitness.com była z wizytą na pierwszych urodzinach klubu RESHAPE w Zabrzu. Z pozoru zwykły, listopadowy weekend przerodził się w czas poświecony motywacji, przekraczaniu własnych barier, wypełniony akcjami charytatywnymi z udziałem plejady gwiazd.

Do świętowania urodzin organizatorzy zaprosili 5 niezwykłych osobowości medialnych: MARTYNĘ WOJCIECHOWSKĄ, PRZEMYSŁAWA KOSSAKOWSKIEGO, OLIWIERA JANIAKA, JAKUBA WESOŁOWSKIEGO i CZESŁAWA LANGA.
Wspólnie z gwiazdami inspirowali klubowiczów do aktywnego życia dzięki motywującym prelekcjom wygłoszonym przez gości specjalnych. Oprócz treningu z gwiazdami oraz inspirujących wykładów, klubowicze zostali zaskoczeni szeregiem atrakcji. Jedną z nich były MISTRZOSTWA ŚWIATA W BIEGU 48- GODZINNYM NA BIEŻNI MECHANICZNEJ, w którym wzięło udział 11 zawodników z 5 państw. Każdy przebiegnięty kilometr to złotówka przeznaczona na Poczekalnię Onkologiczną.

Klub Reshape wyróżnia się na śląsku standardem premium. Na prawie 5000m2 powierzchni znajduje profesjonalny, najnowocześniejszy sprzęt marki Technogym. Wyróżnikiem jest interaktywny squash (jedyna taka instalacja w Polsce, spośród 7 na świecie). Potencjalnych klubowiczów zachęca nowocześnie wyposażona strefa wellness, a także szereg innowacyjnych rozwiązań.
Jednym z nich jest FIT3DProscaner, który przykuł naszą uwagę podczas Targów Fibo China. Urządzenie służące do mierzenia parametrów ciała, w sposób precyzyjny wychwytuje wszelkie odchylenia w układzie kostno-stawowym, a także składzie ciała. W gabinecie trenerów znajduje się profesjonalny sprzęt do mierzenia EKG serca czy wydolności organizmu. Ze względu na konieczność obsługi przyrządu przez profesjonalistów, Reshape współpracuje ze studentami AWF, którzy dokonują specjalistycznych pomiarów. Ogromną popularnością cieszą się łoża do masażu – specjalny system do relaksacji. Klubowicze mogą korzystać z treningów EMS, które są w cenie karnetu. W wyposażeniu klubu znajdują się profesjonalne, antygrawitacyjne bieżnie BTL (idealny sprzęt stosowany w rehabilitacji, odciążający stawy). W Reshape w Zabrzu odnajdą się również miłośnicy zajęć fitness, crossfit, a także sportów walki. To wszystko sprawia, że pomimo ceny ok 250zł za karnet, w klubie jest ok 5000 aktywnych klubowiczów. Reshape udowadnia, że na rynku nie trzeba walczyć ceną, ale wysokim standardem pod względem wyposażenia oraz wysokiej jakości obsługą klienta, którą zapewniają.

Na temat wyjątkowości klubu, a także organizowanych urodzin, postanowiłam porozmawiać z jednym z managerów – Nikodemem Wróblewskim

Nikodem, powiedz proszę skąd pomysł na tak spektakularne urodziny? Co Was zainspirowało?

Poprzez 1 urodziny Reshape chcieliśmy podziękować naszym klubowiczom za cały rok wspólnych treningów w nieszablonowy sposób, dlatego postanowiliśmy przygotować coś wyjątkowego. Było to ogromne przedsięwzięcie, które składało się z kilku dużych projektów w jednym. Zaliczamy do nich zaproszenie naszych specjalnych gości – Martyny Wojciechowskiej, Przemka Kossakowskiego, Oliviera Janiaka i Kuby Wesołowskiego, którzy zrobili motywujące i inspirujące prelekcje dotyczące podróżowania, osiągania własnych celów oraz realizacji marzeń. Dodatkowo zorganizowaliśmy 1 mistrzostwa świata w biegu 48 godzinnym na bieżni mechanicznej, gdzie wspólnie z Pawłem Żukiem, jednym z najlepszych biegaczy ultra w Polsce, zaprosiliśmy wspaniałych zawodników z całego świata. Po tym biegu aż 5 uczestników mistrzostw wskoczyło do pierwszej 10 rekordzistów w tej dyscyplinie, gdzie Paweł Żuk zajął 4 pozycję w międzynarodowym rankingu mężczyzn a Hanna Nejfeld 2 w klasyfikacji kobiet. Ostatnim dużym wydarzeniem będącym składowym urodzin, był maraton rowerowy na ponad 100 rowerków, gdzie do współpracy zaprosiliśmy najlepszych instruktorów z całego kraju. Całe wydarzenie zaplanowaliśmy kilka miesięcy wcześniej. Tutaj chciałbym podziękować całemu zespołowi Reshape, który zaangażował się w 100 procentach, dzięki temu ta impreza mogła powstać.

Co wyróżnia Reshape w Zabrzu na tle konkurencji?

W Polsce jest wiele wspaniałych klubów fitness z świetną kadrą i dobrym sprzętem, jednak to co wyróżnia Reshape jest jego kompleksowość i nowoczesne podejście do treningu. Klub jest wręcz naszpikowany nowoczesnym sprzętem takim jak bieżnia Alter G, jedyny w Polsce interaktywny squash, EMS, sprzęt do badań wydolnościowych, możliwość przeprowadzenia badania serca na urządzeniu o nazwie Cardioscan, skaner ciała Fit 3d. Dodatkowo nasi klubowicze mogą cieszyć się piękną strefą Spa z saunami i tężnią solankonkową. W cenie karnetów są również darmowe napoje izotoniczne bez ograniczeń. Nad celami i bezpieczeństwem klubowiczów czuwa blisko 20 trenerów personalnych, gdyż od początku filozofią klubu, która została stworzona przez właścicieli było to, aby Reshape był miejscem opiekuńczym i bezpiecznym.

Podczas urodzin wspieraliście poczekalnię onkologiczną. Czy Twoim zdaniem warto jest angażować się w akcje charytatywne prowadząc klub?

Już kilkakrotnie podczas naszych eventów organizowaliśmy akcje charytatywne. O wsparcie poczekalni onkologicznej poprosił nas gość specjalny, jakim był Olivier Janiak. Tutaj szczególnie chcieliśmy podziękować naszym klubowiczom, którzy za każdym razem bardzo mocno się angażują w wspieranie innych. Uważam, że prowadząc klub fitness warto jest robić coś dobrego dla innych. Na co dzień, w klubie trenuje tysiące osób. Manager klubu jest marką, osobą która jest w stanie wpłynąć na zachowanie i reakcje klubowiczów.

Co motywuje Ciebie do codziennej pracy?

W klubie, do którego uczęszcza kilka tysięcy klubowiczów niewątpliwie nie brakuje wyzwań. Kluczem do sukcesu jest planowanie, dobra komunikacja i świetny, zmotywowany team. Bardzo pomagają nam codzienne narady, w których biorą udział charyzmatyczni i pełni energii właściciele klubu, o czym przekonałaś się podczas wizyty ( Anna i Arkadiusz Patyk).

 

Polecamy także:

Od stycznia wprowadzona zostaje zmiana w sposobie wchodzenia do klubów sieci CityFit