Urządzenia dedykowane grupie Active Aging

SCIFIT – unikalne rozwiązanie nie tylko dla klubów fitness

 

W roku 2010 światowa populacja osób starszych sięgnęła 524 milionów. Przewiduje się, że do roku 2050 liczba ta przekroczy 1,5 miliarda. Firma Top-Gym dysponuje rozwiązaniami z kategorii wellness, które pomagają ludziom dbać o zachowanie aktywności i zdrowia niezależnie od wieku, wnosząc optymizm i energię do klubu.

SCIFIT to kolejna interesująca propozycja z portfolio TOP-GYM, która spełnia zapotrzebowanie na trening osób o niskim poziomie wytrzymałości, sprawności lub ograniczonym zakresie ruchu. Produkty SCIFIT to światowy lider sprzętu cardio przeznaczonego dla „active aging”, czyli grupy dojrzałych i aktywnych osób. Ta grupa odbiorców jest niezwykle szeroka i różnorodna: są to seniorzy, osoby niepełnosprawne, otyłe, wymagające rehabilitacji, sportowcy, czy osoby o specyficznych potrzebach.

Marka SCIFIT tworzy sprzęt, który wzmacnia ludzi i przywraca im sprawność oraz poczucie stabilności i niezależności w czynnościach dnia codziennego. Nieważne, czy ćwiczący jest w trakcie rekonwalescencji po zawale serca, w trakcie rehabilitacji po urazie kolana, czy też ćwiczy po raz pierwszy — produkty SCIFIT zachęcają ludzi do osiągania celów i poprawy jakości życia. Warto zaznaczyć, że produkty SCIFIT, doskonale wpisują się politykę innowacyjności. Są przeznaczone do klubów fitness, specjalizujących się w ofercie medical fitness, klinik rehabilitacyjnych czy ekskluzywnych ośrodków spa oraz domów seniora.

Do najpopularniejszych urządzeń SCIFIT należy PRO 2- ergometr cyklocentryczny kończyn górnych i dolnych z-3 fazowym systemem oporu, licznymi programami treningowymi i możliwością pracy w obu kierunkach. Drugim urządzeniem jest StepOne – stepper treningowy w pozycji siedzącej.  Siedzisko reguluje się do przodu i tyłu oraz obraca o 360 stopni, zapewniając bardzo proste wejście i zejście z maszyny.

Maszyny SCIFIT są niezwykle przyjazne i proste w obsłudze, co zwiększa komfort treningu wszystkich użytkowników.  Cechują się unikalną biomechaniką, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, oraz przyjazną dla użytkownika konstrukcją umożliwiającą wszechstronny trening również osobom na wózkach inwalidzkich. Niski opór początkowy sprawia, że ćwiczenia nie obciążają stawów, a jednocześnie budują funkcjonalną siłę użytkownika.

Więcej informacji uzyskają Państwo w dziale sprzedaży TOP-GYM.

TOP-GYM 100 % zadowolonych klientów!