źródło: www.leisureopportunities.co.uk

IHRSA informuje, że podczas konferencji prasowej Donald Trump i grupa zadaniowa koronawirusa Białego Domu uznali, że kluby fitness są „niezbędne dla Amerykanów”, w związku z czym zostali uwzględnieni w fazie 1 ponownego otwarcia.

Amerykański sektor fitness zaczyna powoli oddychać z ulgą, gdyż kluby fitness zostały umieszczane na początku kolejki do ponownego otwarcia.

Kryteriami uruchomienia 1 fazy jak podano, były m.in:

* Spadek trajektorii chorób podobnych do grypy i przypadków COVID-19 zgłoszonych w okresie 14 dni.
* Trajektoria w dół udokumentowanych przypadków testów pozytywnych jako odsetek wszystkich testów w okresie 14 dni.
* Szpitale mogą leczyć wszystkie przypadki bez opieki kryzysowej, a także opracowano solidny program testów dla zagrożonych pracowników opieki zdrowotnej, w tym testy na obecność przeciwciał.

Przedstawiciele IHRSA wysłali list z podziękowaniami do Donalda Trumpa za uznanie znaczenia sprawności fizycznej, mówiąc: „W czasach, gdy zdrowie narodu jest atakowane przez koronawirusa, zdrowie wszystkich obywateli jest integralne z ekonomicznym i społecznym zdrowiem kraju. Jesteśmy wdzięczni prezydentowi Trumpowi i tej administracji za uznanie, że podstawą zdrowia jest aktywna fizycznie populacja.”

„Kluby fitness, ich personel i ich dostawcy są niezbędne dla obecnego i długoterminowego zdrowia naszego kraju” – powiedział Joe Moore, CEO klubu sportowego Newtown, Jim Worthington.

IHRSA współpracuje z globalnymi organizacjami zdrowia publicznego w celu opracowania wytycznych dla bezpiecznych operacji, które będą udostępniane otwarcie dla wsparcia globalnego przemysłu.

Polecamy także:

Rzecznik MŚP wnioskuje o umożliwienie przedsiębiorcom

z branży fitness prowadzenie działalności gospodarczej od 4 maja 2020 r.