Patrząc na trendy w branży fitness, wydawać by się mogło, że wszystko idzie w stronę nowoczesnych technologii. Na każdym kroku sieci klubów fitness zaskakują nas innowacyjnymi rozwiązaniami. Technologiczne i nowoczesne stają się wystroje wnętrz. Co jakiś czas czytamy na temat oryginalnej architektury klubów fitness, trendów w kolorystyce. Tymczasem w Londynie kiełkuje nowy trend na bycie ECO i dbałość o naturę.

Dbałość o zdrowie i Matkę naturę

Terra Hale to pierwszy ekologiczny “koncept” w Londynie, którego celem jest przekształcenie świadomości klubowiczów za pomocą własnej, autorskiej filozofii 360 stopni. W ofercie znajdują się zajęcia fitness w małych grupach oraz indywidualne warsztaty ukierunkowane na dbałość o zdrowie i matkę naturę.

3 Ekologiczne studia Terra Hale znajdują się w takich lokalizacjach jak: Shepherd’s Bush Market, Fulham and Notting Hill.

Od konkurencji Terra Hale odróżnia między innymi to, że energia spożytkowana przez klubowiczów podczas ćwiczeń wykorzystywana jest do pozyskiwania prądu. Siłownia napędzana jest w pełni z energii pozyskanej przez klientów studio.

Wytwarzanie prądu siłą mięśni

Każde użycie ekoroweru generuje energię elektryczną, np. pięćdziesięciominutowe zajęcia, w których uczestniczy trener i sześciu zawodników dają od 1500 do nawet 3300 watów. Przekładając to na bardziej życiowe parametry – komputer potrzebuje 400 watów na godzinę, laptop 200, żarówka 60, a suszarka do włosów 1200.

Oryginalna wystrój w stylu eco

Magia Terra Hale tkwi również w ekologicznym wystroju, który został wykonany z tworzyw pochodzących z recyklingu oraz materiałów, które są przyjazne środowisku. Podłoga wykonana jest z przetworzonej gumy, a drewniane urządzenia do ćwiczeń ze specjalnie dobranego drewna. Na niemal wszystkich ścianach siłowni umieszczone są rośliny. Klienci znajdą tu ekologiczny papier, a studia do współpracy nawiązują kontakty z ekologicznymi partnerami.
Klubowicze chcąc spożyć posiłek, mogą liczyć na naturalne przekąski. Do regeneracji są im proponowane ekologiczne kosmetyki.

Jesteśmy ciekawi, czy taki model sprawdziłby się w Polsce?

źródło

    

Polecamy także

Tłumy na otwarciu Gym World marki Behapowiec Gym