Maszyny Półwolne– Play with real strenght

Wiele napisano już o korzystnym wpływie aktywności fizycznej na życie człowieka.O tym, że warto ćwiczyć, nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, tak po prostu jest. Warto jednak pochylić się nad doborem idealnej formy treningu dla naszych klientów – nie tylko nad tym co narzuca nam aktualna moda, ale nad tym co faktycznie może nam przynieść oczekiwane efekty – efekty w postaci zadowolonych z sukcesów treningowych klientów.

Świetnym połączeniem atrakcyjności i efektywności przy jednoczesnym ponadczasowym charakterze funkcjonalności treningowej, są maszyny półwolne. Jest to idealne połączenie dla zwolenników zarówno maszyn izotonicznych jak i treningu na wolnych ciężarach, ale również dla tych, którzy po prostu chcą dobrze ćwiczyć nie opowiadając się po żadnej ze stron odwiecznego sporu – czy lepsze są maszyny czy trening z wolnym ciężarami.

Trening w strefie maszyn półwolnych, to idealne rozwiązanie zarówno dla zawodowców, osób świadomie budujących swoją formę i rzeźbę, ale również osób mniej zaawansowanych. Jednocześnie trzeba w tym miejscu zauważyć, że osoby odwiedzające siłownie pierwszy raz, będą pewnie bardziej zadowolone z ćwiczeń na maszynach stosowych, gdyż trening na nich jest dla początkujących dużo łatwiejszy.Im jednak większa świadomość treningowa, tym większa potrzeba urozmaicenia i rozwoju, i tutaj idealnie sprawdzą się między innymi urządzenia bez ograniczonego stosu.
Czym w takim razie są maszyny półwolne? Najprościej, sama nazwa już odnosi się do charakteru treningu – wzorowane na ćwiczeniach z wolnym obciążeniem, ale jednak na urządzeniu, gdzie ciężar nakładany jest niezależnie. Maszyny półwolne, to maszyny siłowe, w których obciążenie nie jest zamknięte w izolowanym stosie, to trenujący sam je sobie dobiera przy użyciu obciążeń w formie talerzy, które można dowolnie dokładać i zwiększać ciężar. Dzięki temu osoby trenujące, samodzielnie mogą decydować, ile jakich „krążków” sobie przygotują, co często dodaje atrakcyjności treningowi, wywołując większe poczucie sprawczości i zadowolenia, samodzielnie bowiem decydujemy o „mocy” treningu. Sam opór jaki powstaje na maszynie dzięki użyciu krążków jest inaczej odczuwalny niż przy maszynach izolowanych. Podnoszenie krążków, z których najcięższe ważyć mogą 25kg, i zakładanie ich na maszynę, samo w sobie już może być wymagające.

Ćwiczenia na „plate-loaded”, jak często określany jest ten typ maszyn (z ang. plate- talerz, loaded-załadowany), świetnie wpisują się w trening wzmacniający dla osób trenujących crossfit, streetworkout, ale też zwolenników body- building i sportów sylwetkowych, a na klientach trenujących, żeby poprawić kondycję i zwiększyć siłę, kończąc. Popularność tego rodzaju maszyn wychodzi poza krąg osób, które do tej pory ceniły sobie pracę na wolnych ciężarach. Coraz więcej klientów chce poczuć „prawdziwą siłę” nieograniczoną stosem. Poczuć trening, który bardziej zależy od nich, który bardziej kreują – przynajmniej takie wrażenie chcą odczuwać.Dlatego klienci doceniają to, że mają w klubie profesjonalny sprzęt, który pozwala im poszerzyć możliwości treningowe, a przy tym jest nie tylko„ładny”, ale też tworzy naprawdę mocny zestaw, który pozwala kontrolować tor ruchu, zachować prawidłową postawę ciała, a dodatkowo obciążenia pozwalają swobodnie regulować stopień trudności. To wszystko sprawia, że trening jest bardziej efektywny.

Zbudowanie strefy maszyn półwolnych w klubie, świetnie uzupełnia więc ofertę, a jednocześnie zwiększa jego atrakcyjność. Maszyny dla silnych, budujące siłę, ale nie tak jednoznacznie oceniane jako niedostępne i trudne dla początkujących, jak to jest w przypadku typowej strefy wolnych ciężarów.Takie wyposażenie idealnie spełni swoją rolę przy ustawieniu go w pobliży strefy wolnych ciężarów, powstaje wtedy kompletna strefa dla siłowego treningu. Dla właścicieli klubu jest to też gwarancja parku maszynowego, który przy wyborze odpowiedniego dostawcy, nie tylko wpłynie na zadowolenie klientów, ale też zapewni mu znacznie mniejszą awaryjność urządzeń. Sprzęty półwolne nie zastąpią maszyn izolowanych, ale nie można pominąć faktu, że są od nich bardziej wytrzymałe i prostsze w obsłudze, a co za tym idzie rzadziej wymagają serwisowania i napraw. Wybierając sprawdzonego producenta, można cieszyć się dobrym i bezawaryjnym sprzętem, a to jest jedna z podstawowych zasad dobrze prosperującego klubu fitness. Obecnie na rynku funkcjonuje wielu producentów tego typu maszyn, warto na spokojnie przeanalizować ofertę rynku, ponieważ dobry wybór zaprocentuje długoletnim zadowoleniem z dokonanej inwestycji.

Linia Nautilus Leverage® firmy Core Health and Fitness to mercedes w kategorii maszyn półwolnych. Zaprojektowana tak, żeby cieszyć użytkowników wysoką jakością wykonania, trwałością i ponadczasową elegancją. Wiele czynników przemawia za tym, że jest to jeden z lepszych wyborów zakupowych jakich może dokonać właściciel klubu. Jakość i wygodę użytkowania widzimy już od uchwytów ze stali nierdzewnej zaczynając, poprzez system dostosowywania siodełka,a na ustawieniach ramion pozwalające na indywidualny dobór zakresów ćwiczeń, kończąc.Ogromna funkcjonalność zbudowana na latach doświadczenia, przy jednoczesnym bardzo nowoczesnym wyglądzie, sprawia, że maszyny te idealnie prezentują się w każdym klubie, bo siła, jakość i elegancja wykonania wpiszą się w każdą przestrzeń. Leverage® oferuje jedyne w swoim rodzaju doświadczenie treningowe za sprawą wielu poziomów obciążenia oraz toru ruchu, który maksymalizuje efektywność ćwiczeń, doskonale trafiając w mechanikę ludzkiego ciała. Wmaszynę wbudowane są wieszaki na talerze olimpijskie, copoprawia funkcjonalność – obciążenia są „pod ręką” i zaoszczędza pieniądze, które musielibyśmy wydać na dodatkowy stojak. W kategorii półwolnych ciężarów Leverage® nie ma sobie równych zapewniając:
– doskonałe czucie pracy mięśniowej poprzez bardzo solidną biomechanikę ruchu,
– pełną niezależność ruchu oraz koncentryczność tam gdzie jest ona mile widziana,
– szereg ustawień, które pozwolą jeszcze efektywniej i bezpieczniej trenować,
– niezawodność, która wynosi obecnie 0,44% usterek w pierwszym roku użytkowania,
– elegancki, ponadczasowy wygląd wręcz zachęcający do treningu właśnie na tym sprzęcie.

Na ostatnich Targach FIBO w Kolonii prezentowana był nowa maszyna półwolna na brzuch, która już trafiła do sprzedaży oraz prototyp maszyny na mięśnie ud i pośladków – sprzęt najchętniej testowany przez odwiedzających stoisko Core H&F. Zdecydowanie linia tych maszyn to gwarancja doskonałego treningu dla klubowiczów, a dla właścicieli jedna z lepszych inwestycji w sprzęt. Kupują mniejszą awaryjność i większą wytrzymałość, kupują prawdziwą siłę.

Podsumowując, zbudowanie w klubie strefy maszyn półwolnych, bardzo uatrakcyjnia ofertę klubu, a zadowoleni klienci to podstawa zadowolenia właścicieli. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że czyni klub kompletnym, wypełniając przestrzeń między strefą wolnych ciężarów, które dla mniej świadomych klientów mogą być zbyt wymagającei kontuzjogenne, a maszynami ze stosem izolowanym, które wielu osobom mogą nie gwarantować treningu jakiego oczekują. Wybierając sprawdzone sprzęty marki Nautilus Leverage® firmy Core Health& Fitness, właściciele otrzymują wysokiej jakości sprzęt, który przez swoją funkcjonalność i atrakcyjny wygląd, gwarantuje udany trening dla ich klientów. Sprawdzony park maszynowy to podstawa dobrego klubu, jedno z lepszych narzędzi retencyjnych i opiniotwórczych. Klienci chcą wracać do klubu, który spełnia ich oczekiwania treningowe, ma sprzęt dobrej jakości, który jest funkcjonalny i nie jest awaryjny. Warto więc wybierać rozwiązania zbudowane na wieloletnim doświadczeniu, przetestowane i doceniane na rynku, warto wybierać prawdziwą siłę. Grać na rynku tak, żeby wygrać sukces.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany