W branży fitness odczuwa się narastającą konsternację spowodowaną grożącą epidemią koronowirusa. Zamykane są szkoły, kina, teatry, odwoływane wydarzenia masowe oraz konferencje. Niektóre kluby fitness i obiekty sportowo-rekreacyjne odwołują zajęcia grupowe, a inne jak np. Adidas Runbase Warsaw, zawieszają działalność. Straty wywołane zamknięciem klubów fitness mogą być bardzo duże…

Nasz Portal będzie na bieżąco dostarczał Państwu informacji dotyczących sytuacji z Koronawirusem. Na ten moment dopóki nie ogłoszono oficjalnych zakazów, zachęcamy do zachowania spokoju. Warto jednak podjąć działania prewencyjne w klubach fitness.
Spośród organizowanych w Polsce wydarzeń, oprócz Fiwe Fitness Trade Show, którego termin przypada na wrzesień, wszystkie pozostałe zostały przełożone. EU4YA w Łodzi z uwagi na stopień zaawansowania przygotowań, oświadczyła że w przypadku odwołania zakazu wydarzeń masowych, jest gotowa poprowadzić event zgodnie z pierwotnym terminem.
Planowo odbędzie się również IHRSA w San Diego, pomimo rezygnacji wielu kluczowych wystawców. Organizatorzy ważnego dla branży fitness wydarzenia podjęli działania prewencyjne. W komunikacie do czytelników, opublikowali wskazówki dla osób prowadzących kluby fitness, podpowiadając w jaki sposób zabezpieczyć się przed rozprzestrzenieniem wirusa.

Co powinien teraz zrobić Twój klub?

Zaleca się, że w okresie, w którym klub fitness znajduje się w kraju lub regionie, w którym obecnie nie ma epidemii, osoby zarządzające powinny prowadzić prewencję przed chorobami sezonowymi, w tym zachęcać pracowników i członków klubu do mycia rąk oraz zabezpieczania się przed kasłaniem oraz kichaniem (noszenie masek ochronnych). Należy dbać o regularne wycieranie sprzętu i powierzchni, takich jak klamki do drzwi, za pomocą ściereczek lub roztworu na bazie alkoholu i zachęcanie pracowników do pozostania w domu w razie choroby.

Dobrym pomysłem jest opublikowanie oznakowania przypominającego członkom klubu o sezonie grypy, myciu rąk i wycieraniu sprzętu po użyciu.

Niektóre kluby fitness zwiększają regularną częstotliwość czyszczenia i komunikowania klubowiczom o konieczności wyczyszczenia sprzętu przed i po każdym użyciu. (Więcej informacji można znaleźć w przejściowych wytycznych CDC dla pracodawców i firm dotyczących planowania choroby Coronavirus i reagowania na nią)

Jeśli klub fitness znajduje się w kraju lub regionie, w którym wciąż występuje epidemia, należy kontynuować środki ostrożności w okresie przeziębienia i grypy, a także zasięgnąć porad lokalnych, regionalnych lub krajowych organów ds. Zdrowia w sprawie dalszego postępowania. W przypadku wybuchu epidemii w danej okolicy władze służby zdrowia doradzą lokalnym firmom i społeczeństwu, których protokołów mają się trzymać.

Zagrożenie epidemią i podejmowane działania prewencyjne, w postaci zamykania obiektów, do których uczęszczają skupiska ludności przyniesie ewidentnie duże straty w biznesie sportowo rekreacyjnym. Może być również szansą rozwoju dla małych klubów butikowych. Będziemy Państwa informować na bieżąco o sytuacji w Polsce oraz poradach ekspertów, w jaki sposób przetrwać ten ciężki czas.

Polecamy także:

Kluby fitness we Włoszech zamknięte na 3 tygodnie!