Spadek zysków jest koszmarem dla większości właścicieli firm, a zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje firmy w branży fitness. Problem pojawia się już podczas okresu niskobudżetowego, którym są wakacje. Obecnie popyt na fizyczne (i psychiczne) samopoczucie stale rośnie, biorąc pod uwagę pilną potrzebę ludzi, aby wyjść z ich w dużej mierze niezdrowego stylu życia. Ta obecna tendencja do uzyskania idealnie wyrzeźbionego ciała pozycjonowała kluby fitness w dość dochodowym i nie wspominając o konkurencyjnym miejscu.

Według Statista, kluby fitness, centra odchudzania oraz studia treningu personalnego, osiągają sukcesy w generowaniu ponad 80 miliardów dolarów w skali rocznej na całym świecie. Zważywszy na fakt, że rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, niezbędne jest posiadanie silnego szkieletu biznesowego wybranego modelu klubu fitness

W jaki sposób, w takim razie, właściciel klubu fitness może zyskać stabilność finansową i utrzymać przewagę konkurencyjną w swojej siłowni?

Po pierwsze, musisz upewnić się, że masz odpowiedni plan awaryjny, na który możesz liczyć poza podstawowy źródłem dochodów, tj. sprzedaży karnetów.
Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, w jaki sposób możesz podzielić strumień przychodów na wiele sposobów, zwiększyć swoje miesięczne zyski. Sprawdź niektóre z najbardziej kreatywnych pomysłów na rozszerzenie usług poniżej:

Sprzedawaj towary

Jednym z najlepszych sposobów generowania dodatkowego dochodu jest sprzedawanie detalicznych przedmiotów z platformy siłowni. Produkty te mogą być Twoimi własnymi produktami lub nabytymi z niektórych popularnych marek dostępnych w Twojej branży. Ta prawidłowa metoda generowania przychodów mogłaby potencjalnie obciążyć Cię liczbami, dzięki czemu Twoja firma będzie potrzebować szybkiego wzrostu. W związku z tym zacznij od wyboru przedmiotów, które promowałbyś pod względem sprzedaży. Mogą to być suplementy diety, sprzęt do majsterkowania. Pamiętaj, że produkty, które tam umieścisz, i marki, do których się zbliżysz, będą miały na nich swoje poparcie. Dlatego starannie sprawdzaj marki i ogranicz ich liczbę do trzech, aby zachować wiarygodność. Po zaopatrzeniu się w towary następnym krokiem będzie reklama. Zwiększ widoczność swojego projektu detalicznego poprzez skuteczne wprowadzanie do obrotu zarówno w trybie offline, jak i ustnie oraz online. Pamiętaj, żeby uprościć proces płatności za produkty, aby uniknąć jakichkolwiek niedogodności. Możesz również zaoferować specjalne promocje i zniżki dla obecnych klubowiczów w celu zwiększenia sprzedaży. W miarę, jak Twoja kampania sprzedażowa / sprzedaż detaliczna zacznie funkcjonować, możesz rozwinąć ją w odpowiedni biznes e-commerce z korzyściami płynącymi z drop-shipping, przez co generować jeszcze większe zyski.

Sesja konsultacyjna

Zaskakuje mnie, ile ludzie są w stanie wiele zapłacić za wskazówki i konkretną informacje. Wiedza daje władzę, w końcu władza prowadzi do kontroli, a to, czego na ogół chce społeczeństwo, to mieć całkowitą kontrolę nad swoim życiem i okolicznościami. Możesz zarabiać na tej tendencji, oferując specjalne usługi konsultacyjne na siłowni zarówno nowym, jak i starym członkom w odpowiedniej cenie. Usługi te mogą być dystrybuowane w wielu programach, takich jak:

Sesje dietetyczne i żywieniowe,
Oceny składu ciała,
Kosmetyczka i spa,
Zajęcia jogi i medytacji,
Chiropraktyka i masaże,
Tech x Seminaria dotyczące świadomości zajęć fitness itp.
warsztaty treningowe,

Skontaktuj się z profesjonalistami freelanerami, a także odpowiednimi ekspertami, którzy chcą współpracować z Twoją firmą. Twórz cykle warsztatowe, konsultacje ze specjalistami i skutecznie je promuj wśród kręgów odbiorców zarówno online, jak i offline. Dołącz oferty bonusowe, specjalne kupony i mega oferty w swoich kampaniach marketingowych, aby wygenerować lepsze wyniki.

Stream workouts

W dzisiejszych czasach technologia postępuje i staje się coraz bardziej popularna. Jeśli jeszcze nie idziesz z jej trendem, nadszedł czas żeby to zmienić. Twórz własne programy treningowe w siłowni i oferuj opcje transmisji na żywo osobom, które nie mają czasu w swoich napiętych harmonogramach, aby odwiedzić kluby. Wielu z twoich klubowiczów może zasilić szeregi Twojego klubu, jeśli zaoferujesz treningi cyfrowe jako alternatywę dla nich podczas zapisu na siłownię. To kolejny sposób na dywersyfikację strumienia przychodów.

Zostań coachem w swojej dziedzinie

Jak długo minęło od otwarcia siłowni? Czy dowiedziałeś się wszystkiego o zarządzaniu klubem fitness? Co powiesz na wykorzystanie swojego doświadczenia w nowych start-upach w branży fitness? Możesz skomponować łatwe, ale wszechstronne kursy na temat zarządzania siłownią i uczyć przedsiębiorców, jak właściwie prowadzić siłownię, w tym jak unikać typowych pułapek. Możesz prowadzić warsztaty szkoleniowe w danym miejscu lub przeprowadzić seminarium internetowe (co przy okazji jest dość popularną techniką brandingową) lub dołączyć do strony internetowej innej firmy, która prowadzi kursy online i inwestuje tam swoje wysiłki.

Polecamy także:

ADIDAS łączy siły z Missoni!