źródło: Property Design

W Poznaniu powstanie kolejna nowoczesna kryta pływalnia. Ogłoszono właśnie przetarg, który wyłoni jej wykonawcę. Na os. Zwycięstwa ma powstać obiekt przystosowany do organizacji lokalnych imprez pływackich i nauki pływania. Podmioty zainteresowane jego budową mogą zgłaszać swoje oferty do 15 maja.

Pływalnia na os. Zwycięstwa będzie dysponowała posiadającym sześć torów basenem pływackim o wymiarach 25×12,5m i głębokości od 1,2 do 1,8m. Jednocześnie będzie mogło korzystać z niego 60 osób. Kolejnych kilkanaście osób będzie mogło w tym samym czasie przebywać w basenie rekreacyjnym o wymiarach 5x9m i głębokości 0,9- 1,1m, składającym się z dwóch połączonych niecek. W jednej z nich będzie można korzystać z hydromasażu. W nowym obiekcie powstanie również zespół saun, sale przeznaczone na usługi rehabilitacyjne i fitness, przebieralnia, natryski oraz toalety.

Budynek krytej pływalni przystosowany będzie do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach. Dojście piesze do wejścia głównego nie będzie wymagało pokonania żadnych stopni. Zaprojektowano zespół sanitarny dla osób niepełnosprawnych, przygotowane zostanie również miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe.

Do dyspozycji użytkowników pływalni oddany zostanie parking, który pomieści ponad 50 samochodów i 10 rowerów.

Harmonogram inwestycji przewiduje, że nowa pływalnia ma być oddana do użytku najpóźniej 20 miesięcy po podpisaniu umowy. Skrócenie tego terminu będzie jednym z kryteriów oceny ofert złożonych w postępowaniu przetargowym.

Pływalnia na os. Zwycięstwa będzie kolejnym tego typu obiektem w Poznaniu. Latem zakończą się prace i od wrześnie będzie gotowy do użytkowania obiekt na os. Piastowskim. Zarówno pływalnia na Ratajach, jak i na Winogradach, będą obiektami całorocznymi. W okresie letnim można z kolei korzystać z odnowionego w zeszłym roku kompleksu w parku Kasprowicza przy Arenie.

Polecamy także:

Klub Sky Fitness w Ostrowie Wielkopolskim w nowej odsłonie. Już wkrótce wielkie otwarcie

kontakt@branzafitness.pl