źródło: Property Design

Dzięki inicjatywie mieszkańców i pieniądzom z budżetu obywatelskiego w Radomiu powstało pierwsze lodowisko czynne cały rok. 

Tafla jest wykonana z tworzywa sztucznego, którego właściwości umożliwiają użytkownikom jazdę na łyżwach w każdych warunkach atmosferycznych.

“To bardzo oryginalny projekt, który poszerza bazę sportową naszego miasta. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie, zarówno pomysłodawcom, jak i mieszkańcom, którzy zdecydowali się oddać swój głos na całoroczne lodowisko” – powiedział w sobotę podczas otwarcia lodowiska prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Lodowisko mieści się przy XII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Osiedlowej. Szkoła będzie udostępniać użytkownikom lodowiska łyżwy. “Korzystanie z lodowiska i wypożyczalni będzie dla wszystkich bezpłatne. W czasie roku szkolnego, w dni powszednie będzie czynne w godzinach popołudniowych i wieczornych, a w soboty i niedziele oraz w wakacje będzie można z niego korzystać przez cały dzień” – zapowiedział dyrektor liceum Radosław Lis.

W 2019 r. w ramach budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane 22 projekty. Będzie to m.in. przebudowa zbiorowych mogił oraz pomnika znajdującego się na cmentarzu komunalnym na Firleju i budowa parkingu nad zalewem na Borkach. W tym roku budżet wynosił 4,8 mln zł

Polecamy także:

Premium Business Magazine – Fiwe Fitness Trade Show – Targi Rimini