Fot. fabrykawody.eu

W Szczecinie powstaje gigantyczny aquapark

Fabryka Wody w Szczecinie

Baseny, zjeżdżalnie, największa w kraju strefa saun, lodowisko, plaża, ścianka wspinaczkowa, tarasy wypoczynkowe, park naukowy – to tylko niektóre atrakcje Fabryki Wody. Gigantyczny obiekt powstaje w Szczecinie. Miasto otrzymało pozwolenie na budowę. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 209 mln złotych. Obejrzyj imponującą video wizualizację.

Fabryka Wody w Szczecinie

Fabryka Wody, czyli szczeciński Aquapark powstanie na terenie dawnego kąpieliska Gontynka. W ramach inwestycji planuje się budowę hali basenowej wyposażonej m.in. w duży basen rekreacyjny, basen sportowy, brodziki dla dzieci, wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie, a także wiele innych atrakcji. Przewidziana została również strefa relaksacyjna VIP oraz strefa wypoczynkowa z basenem typu „infinity pool” z przelewem w postaci wodospadu. Obiekt posiadać będzie ponadto ogromną strefę saun, strefę wellness oraz strefę rozrywkową. Przewidziane zostały również punkty gastronomiczne. Na zewnątrz obiektu powstanie zespół basenów zewnętrznych z dużym basenem rekreacyjnym, plażą, lodowiskiem oraz tarasami wypoczynkowymi.

Aquapark z największym saunarium w Polsce

Trzypoziomowy kompleks saun, w którym wśród największych atrakcji wymienia się saunę origami, saunę wulkaniczną to jednak nie wszystko… Jak zapewnia inwestor, na Malediwy przeniesie nas sauna rajska, gdzie przy szumie oceanu i z napojem kokosowym w ręku poczujemy się jak na prawdziwej egzotycznej plaży. Ciekawym elementem nawiązującym do walorów edukacyjnych Fabryki Wody będzie planetarium w saunie, w którym będzie można oglądać konstelacje gwiezdne i tym samym odkrywać kosmos. Z kolei dzięki saunie nawiązującej do kubańskich klimatów, w której unosić będzie się zapach aromatycznej i energetycznej kawy oraz sauny różanej i ziołowej doświadczymy popularnej aromaterapii. Nie zabraknie też szczecińskich akcentów, a to za sprawą sauny zamkowej. Ofertę uzupełnią tradycyjne sauny fińskie, parowe, banie słowiańskie czy sauny nawiązujące do łaźni rzymskich. Przewidziane zostały również miejsca wypoczynku dla najmłodszych. Sauny tematyczne – bajkowa/kinowa w której wyświetlane będą filmy dla dzieci, oraz łaźnia parowa, w której znajdą się elementy w kształcie klocków. Wrażenia wizualne zostaną spotęgowane elementami fluorescencyjnymi, które będą widoczne w ciemnościach.

Uzupełnieniem strefy saun będą zewnętrzne tarasy z hamakami i leżakami, baseny z masażerami, kąpiele solankowe, grota śnieżna, w której będzie można porzucać się śnieżkami oraz rozbudowana strefa gastronomiczna.

Zobacz wizualizację saunarium:

Koncepcja edukacyjna

Fabryka Wody to nie tylko świetna zabawa w basenach i zjeżdżalniach. Niezwykle ważny będzie również walor edukacyjny. Nauka przez zabawę to najważniejsze założenie Fabryki Wody. Ścieżka edukacyjna zostanie opracowana w oparciu o podstawę programową nauczania przyrody, fizyki, chemii i biologii, a w związku z tym może stanowić alternatywną formę realizacji zajęć szkolnych na każdym etapie edukacyjnym oraz aktywizacji społeczeństwa w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będzie to park wodny na wzór obiektu w Tychach oraz centrum edukacyjne na wzór warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Ogromne koszty

Jak czytamy na stronie projektu, koszt budowy szczecińskiego Aquaparku wraz z wyposażeniem części wodnej to 123 000 000 zł. brutto. Wyposażenie części edukacyjnej to koszt ok. 30 000 00 zł. Natomiast lokalne media szczecińskie donoszą, że szacowane koszty wynoszą ok. 209 mln zł. Inwestycja będzie spłacana do 2040 r. Ostateczna cena zostanie podana po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawcę, czyli na przełomie 2018 i 2019 r. Miasto ma już pozwolenie na budowę, a więc otwartą drogę do ogłoszenia przetargu, które nastąpi na przełomie lipca/sierpnia 2018 r.

Źródło: Centrum Prasowe Fabryka Wody

Zobacz także: