źródło:

Mieszkańcy Tych doczekają się w przeciągu kilkunastu miesięcy Stadionu Lekkoatletycznego. Wykonawca – firma “Gretasport” z Dąbrowy Górniczej ma teraz trzy miesiące na przeprojektowanie obiektu, w oparciu o wskazania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z pierwotnie planowanej kategorii III A na kategorię IV A.  Potem rozpoczną się prace budowlane.

Stadion będzie posiadał bieżnię lekkoatletyczną okrężną o długości 400 metrów, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznię do skoków wzwyż oraz dwie skocznie do skoków o tyczce. To nie wszystko – na stadionie znajdzie się także rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem i młotem – wylicza Elżbieta Pustelnik  z Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji UM Tychy.

W planach stadionu znajduje się również stworzenie terenu rozgrzewkowego dla lekkoatletów (dwustronna bieżnia o długości 60 m, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą), trybuny na 500 miejsc siedzących oraz stanowisko dla sędziów i komentatorów.

Szacowany koszt wykonania stadionu to 15,3 miliona złotych. Zgodnie z umową, firma Gretasport ma czas do 30 czerwca 2020 roku na wykonanie zlecenia.

Polecamy także:

Rozwój Orangetheory Fitness w Polsce – wywiad z Radosławem Jarmułą