fot. Alessandro/ Fotolia

Kolejny rekord wykręcony

Z roku na rok Warszawiacy są coraz bardziej aktywni i chętniej rezygnują z dojazdów samochodem na rzecz podróży rowerem. System rowerów miejskich Veturilo pobił kolejny rekord. W tym roku wypożyczono go już ponad 6 milinów razy.

– Veturilo cieszy się ogromną popularnością i już w połowie października mamy więcej wypożyczeń niż przez cały zeszłoroczny sezon. A do końca obecnego zostało jeszcze półtora miesiąca. Korzystajcie z pięknej pogody i wykręćcie kolejny rekord – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W całym ubiegłym sezonie, od marca do końca listopada, odnotowano 5,2 mln wypożyczeń. Pierwszy rekord w historii padł w maju w tym roku, kiedy przekroczono w ciągu jednego miesiąca barierę miliona wypożyczeń. Natomiast 15 kwietnia rowery wypożyczano blisko 50 tys. razy, czyli 3 razy więcej niż wynosi średnia dzienna. Średnio jedno wypożyczenie trwa 23 minuty i 18 sekund, a najpopularniejszą stacją pozostaje al. Niepodległości – Batorego.

Veturilo jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów wypożyczalni rowerów miejskich w Europie. Obecnie liczy 368 stacji, 5,3 tys. rowerów, w tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów oraz 100 rowerów elektrycznych. System Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo funkcjonuje od 2012 r.

Zobacz także: