artykuł partnerski

Każdy biznes, niezależnie od specyfiki prowadzonej działalności, powinien opierać się na konkretnych danych. Podejmowane decyzje, krótkoterminowe czy też strategiczne, powinny uwzględniać wartości i trendy wynikające zarówno ze statystyk wewnętrznych jak i benchmarkowych. Pełny czy pusty klub fitness w danej chwili nie wskazuje jednoznacznie o kondycji biznesu. Sprawdzaj dane, podążaj za trendami na rynku i odważnie podejmuj decyzje.

***

Czytaj raporty, korzystaj z narzędzi

Nie musisz wszystkiego liczyć na kalkulatorze ani w pamięci. System do zarządzania klubem fitness to kopalnia wiedzy o kondycji twojego biznesu. Możesz sprawdzać statystyki w ujęciu krótkoterminowym (np. dziennym, tygodniowym), ale też dokonywać analiz porównawczych. Dane prawdę powiedzą. Warto sprawdzać dane na bieżąco, szczególnie te dotyczące wejść klubowiczów, aktywnych umów, sprzedaży w barze, zaległych czy spodziewanych płatności. Zachęcamy do porównywania wartości do tych samych okresów w przeszłości np. miesiąc do miesiąca czy rok do roku. Badaj trendy w Twoim klubie, wychwyć sezonowość, lepsze i trudniejsze okresy w roku. Dzięki takim działaniom przygotujesz ciekawszą ofertę i skuteczniejszą strategię, niewiele Cię zaskoczy.

Kto pyta nie błądzi

Warto zadawać konkretne pytania i szukać na nie jasnych, liczbowych odpowiedzi. W jaki sposób okres zamknięcia klubów wpłynął na Twoją działalność? Czy porównałeś czerwiec i lipiec ubiegłego roku do obecnych danych? Czy wiesz, ilu klubowiczów wróciło już na treningi? Czy nadal prowadzisz zajęcia online?  A może płatności za pojedyncze zajęcia Pay As You Go okazały się strzałem w dziesiątkę?

Na te, i wiele więcej pytań, możesz znaleźć odpowiedzi w raportach systemu do zarządzania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o możliwościach systemu eFitness, raportach czy analizie skontaktuj się z nami lub skorzystaj z bezpłatnych doszkoleń online prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

Natomiast jeśli dopiero rozpoczynasz działalność, trudno będzie spojrzeć wstecz i porównać dane. Możesz analizować na bieżąco poszczególne parametry, by przekonać się czy obrany kierunek jest właściwy. Śledź też trendy na rynku i bądź na bieżąco.

Śledź trendy na rynku

A co mówią ogólne statystyki dotyczące powrotu klubowiczów do klubów fitness? Może jest jeszcze za wcześnie, by wyciągać wnioski? Badamy trend wśród obsługiwanych przez eFitness obiektów w Polsce po ponownym otwarciu klubów. Wartości zostały wygenerowane na podstawie ogólnych statystyk obciążenia systemu eFitness dzień po dniu. Dane aktualizujemy codziennie. Jeśli jesteś ciekawy wyników, zobacz wykres.

Polecamy także:

Wakacje od klientów? Zdecydowanie nie! – propozycje od eFitness