źródło: PAP Biznes seb/ asa/

Branża fitness z ogromnym zaciekawieniem ale też i niepokojem wyczekuje zapowiadanego wejścia PZU na rynek fitness. Podczas konferencji prasowej, członek zarządu PZU Tomasz Kulik skomentował te doniesienia.

Wejście PZU na rynek fitness wywołuje ogrom emocji ze względu na fakt, że do tej pory sektor znajdował się w rękach prywatnych inwestorów. Kluby, które straciły swoją stabilność finansową przez miesiące walki z pandemią obawiają się możliwości przejęcia przez państwową spółkę.

Wejście PZU na rynek fitness

“Grupa PZU chce wejść na rynek klubów fitness, ale obecnie nie planuje na nim przejęć” – poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik.

“Chcemy rozwijać się nie tylko jeśli chodzi o ubezpieczenia, ale również jeśli chodzi o usługi, które są komplementarne do ubezpieczeń. Tak chcemy zaistnieć na tym rynku usług, benefitów pracowniczych, ale to nie znaczy, że będziemy teraz kupować sieć fitness. Nie jesteśmy dzisiaj w żadnej takiej dyskusji” – powiedział Kulik podczas konferencji, pytany o plany wejścia PZU na rynek fitness.

“Będziemy wchodzić w te ekosystemy (…) tak samo jak robiliśmy to w przypadku zdrowia. Zanim zaistniejemy na pewnym rynku, będziemy chcieli się go nauczyć w relacji z partnerem, który już na nim działa. (…) Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w dyskusji dotyczącej przejęcia sieci fitness” – dodał.

W 2020 roku grupa PZU zebrała składki brutto o wartości 23,87 mld zł, czyli o 1,3 proc. mniej niż w 2019 roku.

“Spodziewamy się wzrostu, zwłaszcza jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe. Tutaj uważamy, że może nie w pierwszej, ale w drugiej połowie roku rynek powinien zacząć się odbijać, do głosu powinny dojść takie zmiany jak wzrost optymizmu i konsumpcji. To powinno przekładać się na popyt na produkty ubezpieczeniowe” – powiedział Kulik, pytany o oczekiwania dotyczące składki w 2021 roku.

“Jeśli chodzi o rynek życiowy, to nasz optymizm jest nieco mniejszy. Cały czas będziemy obserwować to, co było w IV kwartale, czyli pewną próbę optymalizowania kosztów, szczególnie przez naszych klientów korporacyjnych (…)” – dodał.