fot. mat. prasowe

Whoopy Whey w sklepach Lidl

Spółka Protein Courtyard, właściciel marki lodów proteinowych Whoopy Whey, poszerzył portfolio o nowy produkt, który trafił na półki sklepów Lidl. Zgodnie z zapowiedzianą strategią, firma wprowadza kolejne nowości. Wkrótce kolejne białkowe przysmaki.

Proteinowe ciastka – kolejny hit?

Wielozbożowe ciastka proteinowe z kawałkami czekolady „bez dodatku cukru” charakteryzują się dużą zawartością białka (19g na opakowanie). Skład został wzbogacony o dodatek mąki orkiszowej oraz jaglanej. Mąka pszenna została ograniczona. Produkt pojawił się na półkach sklepów Lidl, natomiast głównym kanałem dystrybucji jest jeden z największych sklepów online ze zdrową i dietetyczną żywnością dla sportowców i diabetyków. Ciastka proteinowe dostępne są w dwóch smakach: Czekolada oraz Czekolada z Żurawiną.

Kultowe lody proteinowe

Marka została wprowadzona na rynek w maju 2016 roku. Właścicielem brandu Whoopy Whey jest spółka Protein Courtyard Sp. z o.o., której współzałożycielami są Jacek Stokowski i Marcin Jarzyna. Od 2016 roku liczba punktów, w których można kupić kultowe lody proteinowe wzrosła do ponad 300. To delikatesy Piotr i Paweł, sklepy sieci E.Leclerc, niektóre sklepy Carrefour Express, Delikatesy Centrum (głównie w Warszawie) oraz kluby fitness. W 2017 roku marka lodów proteinowych Whoopy Whey zwiększyła trzykrotnie sprzedaż, dzięki nowemu inwestorowi i silnej rozbudowie sieci dystrybucji.

Zobacz także:

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/