źródło: materiały prasowe

Nowe badanie przeprowadzone przez Barclays Corporate Banking pokazuje, że branża fitness, spa i hotelarska wracają do łask. Według prognoz wniosą w tym roku 3,5 miliarda funtów (4 miliardy euro) do krajowego PKB więcej niż w 2019 roku.

W oparciu o prognozowane dane dotyczące sprzedaży w okresie od kwietnia do grudnia 2021 r. – kiedy sektory zostały ponownie w dużej mierze otwarte – oznacza to, że wartość dodana brutto (WDB) jest o 3,5 miliarda funtów wyższa niż w analogicznym okresie w roku 2019.

W opublikowanym dzisiaj nowym raporcie zatytułowanym Leisure Rediscovered , dane Barclays wykazały, że zdecydowana większość firm (94 procent) jest pewna swojego w obecnym roku.

Menedżerowie siłowni i ośrodków rekreacyjnych są najprawdopodobniej bardzo pewni siebie (45 proc.), a uzdrowiska i ośrodki odnowy biologicznej (42 proc.) patrzą w przyszłość pozytywne.

W przypadku siłowni i spa, powrót do zdrowia po zamknięciu był stopniowy, ale do końca roku nadal przewidywany jest znaczny wzrost przychodów o 18 procent w porównaniu z poziomem z 2019 r. w spa i centrach odnowy biologicznej oraz o 24 procent w przypadku siłowni i centrów rekreacyjnych.

Gazeta donosi, że wielu operatorów z branży fitness szuka dodatkowych lokali ze względu na popyt, a PureGym bada możliwość wejścia na giełdę.

Nowe nawyki

Badanie ujawnia również nowe wzorce w dostępie ludzi do usług hotelarskich i rekreacyjnych oraz zmieniające się nawyki konsumenckie.

 Wyniki pokazują, że wybory dotyczące zdrowego stylu życia, które w Wielkiej Brytanii wzrosły przed COVID-19, zostały jeszcze bardziej wzmocnione, ponieważ lockdown umożliwiło ludziom zastanowienie się nad ich stylem życia oraz zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Ponad dziewięciu na dziesięciu (91%) operatorów stawia obecnie na pierwszym miejscu w swoim portfolio „zdrowe” produkty.

Przeciętnie konsumenci są gotowi zapłacić 19,9 procent więcej za zdrowsze jedzenie i napoje oraz 17,8 procent za zakwaterowanie, które obejmuje usługi zdrowotne i dobre samopoczucie, takie jak siłownia lub spa.

Nic dziwnego, że wielu konsumentów wyraża silne preferencje dotyczące usług, które są również bezpieczne i zdrowe. Istnieje również znacząca liczba, głównie wśród młodszych grup, które są chętne do znalezienia doświadczeń, które mają silny element zrównoważonego rozwoju.

Raport Barclays twierdzi, że jego modelowanie wskazuje na znaczące zyski dla operatorów, którzy mogą spełnić te preferencje.

– Turystyka krajowa

W raporcie zbadano również trend w turystyce lokalnej – w szczególności pobyty i to, jak zachęcono więcej ludzi do częstszego niż wcześniej korzystania z lokalnej rozrywki we własnych dzielnicach.

Zmiany w bazach klientów również stały się oczywiste – 42% spa i ośrodków odnowy biologicznej twierdzi, że przyciągają teraz więcej mężczyzn, podczas gdy urlopy (47%) przyjęły więcej młodszych klientów, a 47% pubów i 42% barów zaobserwowali wzrost liczby rodzin w ich drzwiach w porównaniu do czasów przed pandemią.

Raport sugeruje, że dostawcy z branży rozrywkowej mogą wykorzystać chęć klientów do wypróbowania nowych doświadczeń, dostosowując swoją ofertę, aby nowa grupa demograficzna powracała do nich.

– Technologia W obliczu pandemii zdecydowana większość firm zareagowała digitalizacją swoich ofert w celu utrzymania kontaktu z klientami, dostarczania wirtualnych ofert i optymalizacji swoich działań.

Ponad jedna trzecia ankietowanych (34 procent) stwierdziła, że ​​ten zwrot w kierunku cyfryzacji pozytywnie wpłynął na ich działalność – 41 procent siłowni zgodziło się i stwierdziło, że szczególnie prawdopodobne jest, że przyspieszenie technologii zmieniło ich życie na lepsze.

Świetlana przyszłość

Mike Saul, dyrektor ds. hotelarstwa i wypoczynku w Barclays Corporate Banking, powiedział: „Nasze ustalenia pokazują, że branża jest pełna zaufania i rozwija się dzięki rosnącym przychodom”.