W roku 2020 FIWE Fitness Trade Show było jednym z niewielu wydarzeń branżowych, które odbyły się zgodnie z planem – w formie stacjonarnej. W tym roku organizatorzy również zapewniają o przygotowaniach do stacjonarnej formy targów, które zostały zaplanowane na dzień 10-12 września. Porozmawialiśmy z zespołem organizującym tegoroczna edycję targów FIWE , Marleną Kardasińską –  Creative Event Manager , Olgą Górską –  Sales Manager , Anią Orel – International Sales Representative i  Arturem Moczarskim  – Head of Marketing targów FIWE.

Dlaczego tak ważne jest dla Was, aby zachować tę samą formę wydarzenia?

Marlena Kardasińska: – Od zawsze misją IC Events, organizatora między innymi targów FIWE, jest tworzenie przestrzeni biznesowej, która będzie sprzyjała nawiązaniu dialogu, relacji, wymianie doświadczeń i spostrzeżeń. FIWE to również swego rodzaju święto dla fanów sportu kulturystyki i fitness. Dzięki eventowi mają oni doskonałą i niepowtarzalną okazję do spotkania swoich gwiazd i idoli sportowych. Podczas, gdy organizatorzy eventów odwołują je lub przesuwają w czasie, a targi przenoszą się do przestrzeni wirtualnej, my chcielibyśmy zapewnić, że FIWE odbędzie się bez większych zmian. W zwyczajowym czasie, czyli we wrześniu oraz stacjonarnie. Uważamy, że po miesiącach tylko cyfrowych spotkań, pracy w systemie home office i wszelkich ograniczeniach, czas na spotkanie twarzą w twarz, odnowienie kontaktów biznesowych, edukację i wsparcie branży fitness.

Ubiegłoroczna edycja odbyła się w szczególnych okolicznościach. Niezwykle dbaliśmy o bezpieczeństwo naszych odwiedzających przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wydarzenia. Mamy nadzieję, że również w tym roku spotkamy się z Wami na FIWE, poczujemy ducha rywalizacji podczas organizowanych zawodów i przybijemy z Wami piątkę!

organizatorzy FIWE

Wiemy, że organizacja targów rusza zaraz po zakończeniu poprzedniej edycji. Czy zatem możecie zdradzić jakie rozwiązania przygotowaliście dla wystawców, potencjalnych inwestorów oraz odwiedzających?

Marlena Kardasińska: Z roku na rok stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Zależy nam, aby zaskakiwać nowymi formatami wydarzeń towarzyszących, dostarczać coraz więcej emocji związanych ze sportem, a w tym roku również najlepszej muzyki!

Dla klientów biznesowych przygotowaliśmy ciekawe rozwiązanie w postaci narzędzia Matchmaking. Jednym z naszych priorytetowych celów jest łączenie przedsiębiorców. Wiemy również, że branża potrzebuje współpracy, by odeprzeć kryzys i odbudować sieć kontaktów, którą zredukowała pandemia. Zależy nam na tym, by zapewnić sektorowi fitness wsparcie i impuls, który pobudzi go do dalszego rozwoju. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla naszych partnerów wyjątkową ofertę Matchmaking Biznesowy. To najbardziej efektywna metoda nawiązywania kontaktów i gwarant sukcesu relacji. Każdy wystawca może skontaktować się z nami, aby umówić spotkania z preferowanymi kupcami. Te będą następnie aranżowane podczas targów z wybranymi zwiedzającymi – oszczędzając Państwa czas i pieniądze.

Nie zapomnieliśmy również o edukacji. Jak nigdy, branża fitness potrzebuje mocnego bodźca, by wyjść z kryzysu pandemicznego. Sposoby, jak sobie z nim poradzić, można będzie usłyszeć między innymi podczas konferencji FIWE Experts. Doświadczeni prelegenci odpowiedzą na pytanie, co zrobić, by pozyskać dodatkowe środki na rozwój biznesu, a także jakie szkolenia wybrać, by dopasować je do profilu przedsiębiorstwa.

Podczas FIWE Business eksperci i praktycy biznesu pochylą się między innymi nad tematem inwestycji. Wspólnie zastanowią się, na jakie trendy warto postawić i co innowacyjnego oferują rynki zagraniczne. Nie zabraknie również przedstawienia dostępnych form inwestycyjnych oraz branżowych franczyz, które pozwalają na stworzenie własnego biznesu pod wspólną marką. Osobnym segmentem eventu będzie rozwój branży fitness w sektorze e-commerce.

Biznesowy dzień na FIWE zostanie zwieńczony Debatą CEO&Experts, w której wezmą udział właściciele i managerowie odpowiedzialni za rozwój klubów fitness i siłowni. Nie zabraknie wymiany poglądów, która prowadzić będzie do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, zmieniających przyszłość biznesu.

Jakie firmy już teraz zapowiedziały swój udział w tegorocznej edycji targów?

Ola Górska: –  Mamy wiele firm, które od wielu lat wystawiają się naszym wydarzeniu. Taką firmą jest m.in Matmarco – dystrybutor Precor w Polsce, który jest z nami od początku istnienia FIWE.  Panująca na świecie sytuacja zmusiła dużą część z nas do przeniesienie siłowni do domu – na pewno nie zabraknie dostawców sprzętu i akcesoriów do treningu w domowym zaciszu.

Dla miłośniczek strojów sportowych w edycji 2021 po rocznej przerwie wraca do nas Gym Glamour.

Tegoroczna edycja będzie również bardzo atrakcyjna dla wielbicieli sportów walki – zagości u nas po raz kolejny Warszawska Granda oraz FAME MMA.  W tym roku stawiamy na ogromną różnorodność wystawców i poszerzenie grupy docelowej.

FIWE Fitness Trade Show to wydarzenie międzynarodowe. Kogo możemy spodziewać się z rynków zagranicznych?

Anna Orel:  Bardzo istotne jest dla nas, żeby utrzymać i wzmocnić dotychczasową rolę targów FIWE na rynku międzynarodowym. Dokładamy wszystkich starań, żeby wesprzeć firmy zagraniczne w ich dążeniu do prezentacji swoich ofert podczas FIWE 2021. Swój udział już potwierdziło kilka marek z zagranicy, które chcą się rozwijać i mimo wszystko maksymalnie wykorzystać każdą szansę biznesową. Prowadzimy też wiele rozmów zarówno z nowymi, jak i dotychczasowymi partnerami FIWE z zagranicy. Niestety aktualne ograniczenia w przemieszczaniu się między państwami wstrzymują decyzyjność podmiotów zagranicznych.

Sugerując się jednak zainteresowaniem targami FIWE i zapytaniami wpływającymi do naszego biura z zagranicy, jestem pewna, że po stabilizacji sytuacji i otwarciu granic targi fitness&wellness FIWE wejdą na nowy, międzynarodowy poziom.

Artur Moczarski: Okres zainteresowania targami przez firmy i odwiedzających z z zagranicy możemy podzielić na czas sprzed i po pandemii. Przed pandemią targi FIWE cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem firm z kapitałem zagranicznym. Widziały w polskim rynku olbrzymią szansę na pozyskanie nowych klientów. Odwiedzający poszukiwali nowych rozwiązań dla siebie. Byli to przedstawiciele i kupcy z takich krajów, jak Wielka Brytania, Ukraina, Rosja, Litwa, Czechy, Słowacja, Łotwa, Estonia, Węgry czy też Niemcy.

Doskonałym przykładem pozyskania biznesu za granicą jest historia, którą opowiadała pani Mariola Małkowska, Brand Manager firmy Sante. Marka ta w 2019 roku na targach FIWE pozyskała dużego dystrybutora z Ukrainy, co umożliwiło im wejście na tamten rynek z brandem Go ON Nutrition. (więcej o tej historii dowiecie się tutaj)

Pozytywnych przykładów łączenia biznesów jest jednak więcej, dlatego tak ważne jest dla nas postawienie w 2021 roku na ekspansję działań promocyjnych targów FIWE za granicą. Wierzymy, że po okresie pandemii działania te przyniosą efekty w postaci powrotu do bardzo licznej frekwencji zarówno firm zagranicznych w strefie wystawienniczej jak i odwiedzających biznesowych z zagranicy.

Od marca 2020 roku funkcjonujemy w „nowej rzeczywistości”, jaką przygotowała dla nas pandemia Covid-19. Z jakimi trudnościami przyszło Wam się zmierzyć, aby móc zaplanować tegoroczne targi?

Marlena Kardasińska, Olga Górska W tej chwili trudno przewidzieć, jak sytuacja epidemiologiczna wpłynie na proces organizacji wydarzenia i z jakimi restrykcjami przyjdzie nam się zmierzyć jesienią. Jesteśmy jednak pewni, że jakiekolwiek by one nie były, stawimy im czoła, chociażby dzięki wsparciu naszych Partnerów: DFE Security, która wyposażyła event w ubiegłym roku w bramki kontrolujące wyjścia oraz urządzenia mierząc temperaturę, Viva System, który dostarczył bramy dezynfekcyjne, czy Infornet oraz Smmash, którzy wyposażyli nas oraz odwiedzających w maseczki i przyłbice.

W tej chwili skupiamy się przede wszystkim na szczegółowym opracowaniu konceptów wszystkich wydarzeń towarzyszących takich jak koncerty, zawody, turnieje czy pokazy. Dokładamy również wszelkich starań, aby oferta wystawiennicza była atrakcyjna dla wszystkich odwiedzających nas fanów sportu oraz klientów biznesowych, poszukujących innowacji, inspiracji i ciekawych rozwiązań.

Pomimo ogromnych chęci, aby odwiedzić naszych wystawców i partnerów, ze względu na panujące obostrzenia, czasami jest to utrudnione. Wiele firm pracuje w trybie home office, a wyjście na biznesową kawę jest wręcz niemożliwe. Pozostają nam zatem wideokonferencje, które choć w minimalny sposób pozwalają nam na bezpośredni kontakt.

W tym roku będzie to już 8 edycja wydarzenia. Przez te lata poznaliście doskonale branżę fitness. Jak zmieniły się oczekiwania i w jaką stronę rozwija się rynek B2C, a także B2B branży fitness, któremu poświęcacie osobny dzień targów?

Marlena Kardasińska, Olga Górska: – Rynek b2c przez lata urósł do ogromnych rozmiarów. Covid spowodował, że rozwinął się on jeszcze bardziej, wzrosła nasza świadomość jak ważna jest dieta, aktywność i suplementacja. Chętnie na targach pojawiają się cateringi dietetyczne, dostawcy suplementów oraz producenci akcesoriów treningowych. Trening fitness w dużej części przeniósł się do online ( jak nasze spotkania) i duża część gwiazd FIWE proponuje aplikacje bądź ebooki z propozycjami aktywności. Podczas dnia biznesowego chcemy dostarczyć odwiedzającemu nowe rozwiązania i możliwości generowania dodatkowych przychodów. Coraz częściej branża fitness zarówno B2c jak i B2B łączy się z beauty, czy rehabilitacyjną. Trend zapewne będzie rósł w tym kierunku choćby z racji obostrzeń, które w ostatnich miesiącach wprowadzał rząd.

Dziękuję za rozmowę!

Zapraszamy do śledzenia social mediów targów FIWE  ( Facebook , Instagram , Linkedin )

Już dziś zapisz w kalendarzu datę  10 – 12 września 2021r.

Do zobaczenia na targach FIWE.

 

Polecamy także:

Debata branżowa FIWE Fitness Trade Show – relacja